Історія утворення Пальчиківської (Кіровської) сільської ради


Утворена Рішенням Полтавського облвиконкому від 10 грудня 1970 р.

Кіровська сільська рада знаходиться на межі Полтавського та Решетилівського районів, за 30 км від обласного центру – міста Полтави. Територією сільської ради проходять важливі транспортні магістралі, зокрема автомагістраль «Київ – Харків», залізниця.

До складу сільської ради входять дев’ять сіл: Кірове, Келебердівка, Циганське, Косточки, Карпусі, Витівка, Бугаївка, Гутирівка, Уманцівка.

Центральна садиба – село Кірове, яке до 1935 року називалося Пальчики. Ще у середині XVIII століття тут з’явився козацький хутір, який був заснований вихідцем із Шостаків Яковом Пальчиком та Андрієм Плахотніченко із Ромен. З тих часів розпочинається історія хутора Пальчики.

1 грудня 1934 року в селі відбувся великий траурний мітинг на вшанування загиблого державного діяча Сергія Мироновича Кірова, учасники якого вирішили звернутися до губвиконкому з проханням, щоб їх село Пальчики перейменували на село Кірове. З січня 1935 року на карті губернії з’явилося село Кірове, центр однойменної сільради. На її території нараховувалось 5 колгоспів. У 1938-1939 роках відбулося зселення хуторів. Першими до центральної садиби переселилися мешканці хуторів Сем’янки і Пашки, а крім них до складу села ввійшли хутори Жадани, Чамари, Лебеді, Ванди, Гнітьки.

Територією сільської ради прокотилася Друга світова війна. До Німеччини за роки окупації з сіл Кіровської сільської ради вивезли 86 чоловік, 298 чоловік загинуло на фронтах війни.

9 липня 1950 року два колгоспи Кіровської сільради – імені Леніна (село Циганське) і «Рік перелому» (село Кірове) – з’єдналися в одне господарство.

У 1970 році збудовано нову школу, магазин, відділення зв’язку, фельдшерсько-акушерський пункт, гостинно відкрив свої широкі двері Будинок культури на 450 місць. У 1969 році було побудовано кілька артезіанських колодязів.

На початку 1976 року відбулося об’єднання двох колгоспів – «ім. Леніна» та «Хлібороб Полтавщини» (с. Витівка, Бугаївка, Барабашівка), правонаступником цього господарства сьогодні є ВСК «Злагода».

Четвертий рік очолює виробничий сільськогосподарський кооператив «Злагода» в Полтавському районі Віталій Масляк.

Сільськогосподарський кооператив «Злагода» має чималі потужності.: власну пекарню, олійницю, мельницю, будівельну бригаду. Господарство має три молочно-товарні ферми. В селі Бугаївка майже реконструювали корівник на сто ВРХ. На оновлення приміщення спрямували близько двох мільйонів гривень: закупили нове обладнання, зробили капітальний ремонт, замінили вікна, провели молокопровід. Нині господарство одне із найбільших платників податку в Полтавському районі.

У 80-ті роки розбудова села не припинялася. Було споруджено двоповерховий дитячий садок «Дельфін» на 100 місць, розбудувалися вулиці Макаренка, Гагаріна, Комсомольська. У 1990 році було побудовано адміністративний будинок, де розмістилися контора, виконком сільської ради, відділення зв’язку та медична амбулаторія.

Кіровську сільську раду протягом цих років очолювали: В.П. Охрімець, І.О. Пашун, Н.Й. Шулякова, В.І. Єрьомін, Г.Д. Жадан, четверте скликання підряд головує В.Б. Науменко.

На території сільської ради діє Кіровський навчально-виховний комплекс. У закладі функціонують 11 навчальних класів, дошкільна група та 12 творчо-предметних гуртків. У закладі всі предмети викладаються вчителями-фахівцями.

У школі введено філологічний профіль. Працюють кабінети інформатики, фізики, біології, комбінована майстерня, спортивна зала. Кабінет інформатики обладнано десятьма комп’ютерами з підключенням до мережі Інтернет, організовано можливість WI – FI доступу для учнів та вчителів. Один кабінет обладнано мультимедійним комплексом. Діє їдальня на 60 посадкових місць. Перспективна мережа учнів на 2021 рік – 210 дітей.

На території Кіровської сільської ради знаходиться Кіровський сільський будинок культури, який обслуговує 9 сіл Кіровської сільської ради. Клубний заклад налічує 7 клубних формувань: жіночий вокальний ансамбль «Мрія», студія солістів-вокалістів (старша і молодша групи), дитячий хореографічний колектив, театральний колектив, гурток художнього читання, гурток дитячої творчості «Долоньки», гурток гри на музичних інструментах. У будинку культури діють 3 клуби за інтересами: клуб любителів сучасної музики, шаховий клуб «Тура», мисливська спілка.

В 2011 році в приміщенні БК була відкрита кімната народознавства або міні-музей «Бабусина світлиця» для залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу. Тут зібрані найрізноманітніші предмети українського побуту, українські костюми, вишиті картини, рушники, твори місцевих майстрів декоративно-прикладного мистецтва та ін.

На території Кіровської сільської ради діють два бібліотечних філіали у с. Кірове та у с. Бугаївка. Кіровська сільська бібліотека-філіал була учасником і стала однією з переможців в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», що був організований в рамках програми «Бібліоміст» і започаткований Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) для українських публічних бібліотек. Відповідно до цієї програми бібліотека отримала набір обладнання: 2 комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, навушниками, вебкамерою, принтером та сканером.

Спортсмени Кіровської сільської ради приймають активну участь у районних та обласних спортивних змаганнях. Неодноразово волейболісти та футболісти команди «Злагода» займали призові місця.

Кіровська славиться видатними земляками. Рідну землю оспівував український письменник Василь Іванович Захарченко, бере натхнення від Батьківщини співавтор гімну Полтавщини Василь Васильович Жадан. Прославив Кірове захисних Брестської фортеці у роки Другої світової війни – Микола Семенович Гутиря.

На території сільської ради діє церква Святих Апостолів Петра і Павла УПЦ КП.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси