Про хід підготовки щодо організації проведення літнього оздоровлення дітей, підлітків та молоді у 2017 році


ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА РАДА

ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

23 червня 2017 року №13/УІІ-352

Про хід підготовки

щодо організації проведення

літнього оздоровлення дітей,

підлітків та молоді у 2017 році

Заслухавши та обговоривши інформацію сектору у справах сімʼї, молоді та спорту Полтавської райдержадміністрації «Про хід підготовки щодо організації проведення літнього оздоровлення дітей, підлітків та молоді у 2016 році» відповідно до пункту 36 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

1. Інформацію сектору у справах сімʼї, молоді та спорту Полтавської райдержадміністрації «Про хід підготовки щодо організації проведення літнього оздоровлення дітей, підлітків та молоді у 2017 році», взяти до відома.

Голова районної ради М.М. КОНОНЕНКОІнформація

про хід підготовки щодо організації проведення літнього оздоровлення

дітей, підлітків та молоді у 2017 році

Турбота про оздоровлення дітей є одним із основних пріоритетів держави. Конвенцією ООН про права дітей, ратифікованою Верховною Радою України, проголошено, що діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права. Одним з найважливіших стратегічних завдань всіх гілок влади в забезпеченні соціального захисту дитинства є реалізація їх права на оздоровлення та відпочинок.

У 2017 році організація оздоровлення та відпочинку дітей в Полтавському районі здійснюватиметься відповідно до районної Комплексної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням двадцять другої сесії районної ради шостого скликання від 30 жовтня 2014 року (зі змінами), на виконання обласної «Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки», затвердженої рішенням двадцять восьмої сесії обласної ради шостого скликання від 30.04.2015 року та наказів Міністерства соціальної політики «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів» від 11.02.2016 року №104 й «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів» від 10.03.2016року №238.

В районі створений Районний штаб з організації оздоровлення та відпочинку дітей та затверджений його персональний склад, проводиться відповідна робота. Станом на сьогодні сформований банк даних дітей пільгових категорій.

На даний час на території району проживає 4209 осіб дітей шкільного віку (за даними відділу освіти райдержадміністрації) та 6459 дітей такого ж віку (за даними управління статистики райдержадміністрації).

В ході підготовки та проведення оздоровчої кампанії першочергова увага постійно приділяється оздоровленню дітей пільгових категорій, в першу чергу: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей; дітей переселенців з районів проведення антитерористичної операції, дітей, батьки яких загинули під час антитерористичної операції, дітей батьків учасників бойових дій та інших. Загальна кількість дітей пільгових категорій складає - 4646 осіб, що становить 71,9%.

На 2017 рік заплановане забезпечення своєчасного та в необхідному обсязі, фінансування заходів з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також цільове використання бюджетних коштів, передбачених на зазначені потреби. Наразі залучаються підприємства, установи, профспілкові організації для фінансування або здешевлення дитячих путівок.

Наразі з районного бюджету виділено:

- 381 000 грн на забезпечення дітей оздоровчими послугами через механізм надання часткової оплати вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Полтавської області відповідно до спільної субвенції з обласного бюджету;

- 199,300 грн на закупівлю путівок на оздоровлення та відпочинок для дітей пільгових категорій. Наразі ведеться збір даних з дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Полтавської області щодо вартості путівок, умов перебування дітей та можливої спільної співпраці.

За кошти Міністерства соціальної політики України оздоровилось в МДЦ «Артек» 3 дітей (2 дітей з малозабезпечених родин та 1 дитина-інвалід). Ведеться підбір дітей на наступні зміни.

При навчальних закладах районного відділу освіти працюватимуть під час двох змін табори з денним перебуванням, табори праці та відпочинку. Їх кількість складатиме 56. Термін роботи – 14 днів з 6 – годинним перебуванням дітей в них та 3-х разовим харчуванням. У пришкільних таборах, профільних та таборів праці і відпочинку освітянських закладів відпочинковими послугами планується забезпечити 1762 дитини.

Полтавською центральною районною клінічною лікарнею в санаторіях МОЗ України санаторно-курортно проліковано 21 дитину, з них 14 дітей пільгової категорії. На даний час складений та затверджений план диспансеризації дитячого населення на 2017 рік.

За інформацією відділу культури і туризму райдержадміністрації в період функціонування оздоровчих та пришкільних таборів відпочинку будуть проведені наступні заходи: «Що знаєш ти про моря і океани» - вікторина в Розсошенській бібліотеці, « Край в якому я живу» - виставка малюнків в Сем’янівській бібліотеці, «Хай завжди буде сонце» - дитячий ранок у Верхолянській бібліотеці та інші.

Всі дитячі заклади починатимуть працювати після обов’язкового підписання акту приймання дитячого закладу державною приймальною комісією. Медичний нагляд за дітьми здійснюють сімейні лікарі амбулаторії загальної практики – сімейної медицини комунального закладу «Полтавський районний клінічний центр первинної допомоги». На територіях створюються безпечні умови для перебування дітей, які відповідають вимогам санітарних норм, пожежної безпеки за здійсненням заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоровʼя дітей.

В засобах масової інформації постійно розміщується інформація про оздоровчу кампанію та роз’яснення щодо отримання путівок в оздоровчі табори. Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації надає роз’яснення та консультації щодо оздоровлення дітей шкільного віку в позаміських таборах. Щорічно, починаючи з січня місяця приймаються заяви від батьків на оздоровлення дітей. Відділ освіти райдержадміністрації надає роз’яснення щодо відпочинкових послуг у пришкільних дитячих закладах району.

Завідувач сектору у справах сім’ї,

молоді та спорту райдержадміністрації Л.О. Костенко

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси