Історія Утворення Сем’янівської (Кротенківської) сільської ради


Кротенківська сільська рада розташована за 12 км від міста Полтава. До складу сільської ради входить п’ять населених пунктів: Сем’янівка (Кротенки), Тернівщина, Яцинова Слобідка, Патлаївка, Олепіри. Площа сільської ради складає - 3500 га. Кількість населення по сільській раді – 1327 чоловік.

Мальовнича місцевість, на якій розкинулось село Кротенки, з давніх давен приваблює відпочиваючих, особливо влітку. Це й не дивно, оскільки все навкруги майорить різнобарв’ям садів, а на правому боці протікає чиста та прозора річка Ворскла. Певне тому до жовтневої революції 1917 року в селі існувало аж три панські дачі, які належали Бикову, Макаровій та Вергуну. А в 1938-1939 роках в селі працювала знімальна група з Мосфільму, що знімала дві кінострічки: «Йшов солдат з фронту…» та « Я – син трудового народу».

Історія села Кротенки сягає в глибину віків. Судячи з того, як окремі ділянки землі мали назву Коломицівка, Матяшівка, Халимінське, Яременки, Бикове, Вергунове, легко визначити, що то було поселення окремих родин.

В кінці ХІХ століття село стало відоме під назвою Сім’янівка Тахтаулівської волості Полтавського повіту. Вважається, що стара назва села походить від полка Семенова, який стояв тут під час Полтавського бою російських військ під проводом Петра І зі шведами.

Територія Сем’янівки заселена була не густо. Здебільшого біля води. На горі, на місці теперішнього кафе «Переправа», була збудована Успенська дерев’яна церква на кам’яному фундаменті (1747 р.). А з 1890 року працювала церковно-приходська школа в церковнім будинку. Мешканці Сем’янівки та навколишніх сіл належали до різних станів – козаків, монастирських селян, казенних селян тощо.

Назва села Кротенки походить від прізвища голови сільревкому Софрона Григоровича Кротенка, якого в 1919 році замучили денікінці. В 1922 році на сходці селян воно було перейменовано у вищевказану назву.

Згідно Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 12 травня 2016 року Постановою Верховної Ради України № 1353-УІІІ назву села «Кротенки» знову змінено на «Сем’янівка».

На території села встановлено ряд меморіалів, серед яких одним з найбільших відомих є пам’ятник на честь переправи російських військ під керівництвом Петра І через річку Ворскла під час бою зі шведами, що розташувався на вершині гори, праворуч від дороги. Також є пам’ятник шведам, обеліски та пам’ятник воїнам односельчанам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.

В свій час велике значення для села мав радгосп «Полтавський», який спеціалізувався на вирощуванні насіння овочевих культур і кормового буряка, з розвинутим молочним тваринництвом. В наш час від нього залишились лише зруйновані споруди.

В самому центрі Кротенок розташований навчально-виховний комплекс, в якому здобувають знання діти віком від 3-х років. Школа оснащена сучасними засобами та предметними кабінетами. Місцевий навчально-виховний комплекс славиться професійністю вчителів та фаховістю вихователів, відданих педагогічній справі. В школі навчається понад сто учнів. І цю дружню і велику сім’ю об’єднують директор НВК старший учитель Надія Іванівна Бражник, завуч школи, Відмінник освіти України Алла Григорівна Фетисова та завідуюча дошкільним підрозділом Світлана Олександрівна Зленко.

Випускниками Кротенківської середньої школи є інженер Харківського тракторного заводу – Василь Дем’янович Величко, провідний інженер-конструктор Мінського радіозаводу – В.Ф. Кругліков, Заслужений артист УРСР – Василь Голуб, Заслужений працівник культури України, доцент ПДПУ імені В.Г. Короленка – Михайло Олексійович Герасименко, також керівник однієї з найуспішніших будівельних компаній України ТзДВ «Полтаватрансбуд», заслужений будівельник України, почесний транспортний будівельник, почесний залізничник, повний кавалер ордена «За заслуги», нагороджений орденами «Знак пошани», Трудового Червоного прапора, Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, Хреста Спасителя та орденом княгині Ольги – Олексій Михайлович Ландар, який постійно допомагає як навчальному закладу так і територіальній громаді.

Свій вільний час і дорослі, і діти проводять у місцевому будинку культури, збудованому в 1965 році, що є не тільки окрасою села, але й культурно-просвітницьким центром. У ньому працюють більше десяти різноманітних гуртків на всі смаки та для різних вікових категорій. В селі проводяться культурно-масові заходи, народні гуляння, театралізовані привітання іменинників та інші мистецькі дійства.

При Кротенківському будинку культури з 1968 року діє бібліотека з незмінним її працівником Ганною Тимофіївною Явір. Цей заклад культури налічує 800 читачів, а книжковий фонд складає 8 тисяч екземплярів. Великою популярністю у мешканців села користується й комп’ютерний зал-читальня. І взагалі, бібліотека не буває порожньою через бажання людей обмінюватися новинами та культурно спілкуватися.

Велика кількість місцевого населення полюбляє активний спосіб життя, тому й крокують в одну ногу зі спортом. Майже 50 років на футбольному стадіоні тренується невгамовна команда «Ворскла», що вже не раз здобувала почесні місця у першості району. А їм на зміну готується молода футбольна команда, яка свято вірить своєму тренеру Юрію Владиславовичу Уступному. В спортивному залі місцевої школи систематично здобувають професійний хист молоді волейболісти, а секретам та прийомам карате навчаються діти, починаючи навіть з дошкільного віку.

Крім зазначених об’єктів на території сільської ради знаходиться Комунальне Підприємство «Сем’янівський водограй» що займається водопостачанням населення села Сем’янівка, амбулаторія загальної практики – сімейної медицини села Сем’янівка (Кротенки), Кротенківське споживче товариство, Укрпошта, сільськогосподарське підприємство ВАТ «Полтавське», Яциново Слобідський кар’єр піску, та інші, чимало магазинів, кафе, є ресторан та піцерія.

Мешканці села Кротенки щиро люблять свій край і намагаються зробити його ще чистішим і привабливішим. Тому в поточному році силами випускників та вчителів школи, працівниками сільської ради та будинку культури, а також небайдужими людьми закладається парк культури та відпочинку, який стане ще одним поштовхом для створення корисного і прекрасного наступним поколінням.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси