Історія утворення Коломацької (Куликівської) сільської ради


Куликівка (Куликове, а до 1941 року – Парасковіївка) була заснована всередині XVIII століття. Проте, люди на цій землі мешкали ще за скіфських часів. Так, залишки курганів розташовані поблизу села Куликового та неподалік від села Дудникового. Сучасне поселення засноване у 2-й половинні XVIII століття. У той час землі належали поміщикам Розумовським та Старицьким. Село мало назву Парасковіївка, вірогідно, від імені Парасковії Кирилівни Розумовської (1755-1808).

У другій половині XVIII та першій половині ХІХ століть тутешні землі населяли кріпосні селяни. У середині ХІХ століття Парасковіївка належала поміщикам Базилевським, які володіли землями від річки Коломак до сіл Селещини й Тагамлика теперішнього Машівського району.

У 1887 році в селі було відкрито земське однокласне училище, де працювало всього двоє вчителів. Станом на 1 січня 1900 року в ньому навчалися 49 хлопчиків та 15 дівчаток. При училищі була невелика бібліотека, в якій налічувалося 595 книг.

Щоб якось проіснувати, селяни мусили батракувати у двох поміщицьких економія. Одна була в Парасковіївці, інша належала поміщиці А. Старицькій та знаходилась в сусідній Стапанівці. До того ж місцева біднота не дуже полюбляла й тутешніх куркулів.

Жорстока експлуатація, кабальні умови оренди землі, поряд із безправ’ям викликали обурення серед селян. Таким чином біднота Парасковіївки разом із мешканцями Смородщини, Новоселівки та Великого Ладижиного наприкінці березня 1902 року виступили проти своїх гнобителів. Через декілька років трудящі Парасковіївки збираються на мітинги, під час яких вимагають землі та волі.

Цікавою є поява болгарської діаспори на теренах цього села, яка була заснована у травні 1924 року групою болгар політемігрантів-учасників вересневого повстання в своїй країні за рік до цього, що назавжди встановили дружні зв’язки жителів Куликівки з Болгарією.

До сусідньої Степанівки також прибули болгарські емігранти із США та Канади, влилися переселенці з Дніпропетровської області, з Прибалтики та інших районів Полтавської області, з різних регіонів Радянського Союзу.

У 1941 Парасковіївка перейменована на Куликове на честь Г.І.Кулика – радянського військового діяча, Маршала Радянського Союзу, що народився в сім’ї селянина-бідняка на хуторі Дудникове.

Визначним місцем Куликового є парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва, в якому зростає близько 100 видів дерев і чагарників, що був закладений у 1966 році з ініціативи заслуженого агронома УРСР Ф.Є. Цибульки.

На сьогоднішній день тут є повна середня школа, бібліотека, ФАП і магазин. Побудований радіотелескоп «Уран-2» Полтавської гравіметричної обсерваторії. Він другий у світі серед декометрових радіотелескопів за потужністю і бачить на відстані 15 мільярдів світових років. Робота зі створення радіотелескопу була відзначена Державною премією України в галузі науки і техніки.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси