Затвердили питання, важливі для життєдіяльності району


21 ЛИПНЯ відбулося пленарне засідання десятої сесії Полтавської районної ради восьмого скликання, яке провів голова районної ради Михайло Кононенко.

Усі питання порядку денного сесії – детально опрацьовані раніше у комісіях, тому більшість з них депутати підтримали одноголосно.

Щодо стану законності, заходи стосовно її зміцнення та результати діяльності Решетилівської та Диканської окружних прокуратур інформували депутатів керівники Іван Сагайдачний та Олександр Рябовол. За інформацією керівника Решетилівської окружної прокуратури упродовж 6 місяців 2022 року на піднаглядній території зареєстровано 860 кримінальних правопорушень проти 1342 за аналогічний період минулого року. Знизився рівень злочинності на 35,9 відсотків. За звітний період зареєстровано 8 умисних вбивств. Особи, причетні до вчинення вказаних злочинів, встановлені. Упродовж 1-го півріччя 2022 року на захист інтересів держави пред’явлено 17 позовів на загальну суму 150,8 млн. грн, задоволено 12 позовів прокурора на загальну суму 117,8 млн грн, добровільно виконано вимоги прокурора під час судового розгляду 2 позовних заяв на загальну суму 190 тисяч гривень, у комунальну власність повернуто 33 га земель.

Як повідомив керівник Диканської окружної прокуратури Олександр Рябовол, за 6 місяців на піднаглядній території правоохоронними органами внесено до ЄРДР 477 заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, порівняно з 730 за аналогічний період 2021 року (-34,7 %). Спостерігається тенденція до зниження злочинності на 28,4 %. Відмічається тенденція до збільшення тяжких кримінальних правопорушень на 64,2 %, в першу чергу внаслідок вчинення корисливих злочинів в умовах воєнного стану.

Депутати районної ради прийняли до відома звітну інформацію прокурорів, погодивши відповідні проекти рішень.

На сесії затвердили зміни до програми «Організація територіальної оборони Полтавського району на 2022 рік», перерозподіливши видатки для виконання заходів, передбачених Програмою, – закупівлю предметів, матеріалів, обмундирування, екіпірування, спорядження для особового складу військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ за територіальним принципом, учасників добровольчих формувань територіальних громад Полтавського району, а також пально-мастильних матеріалів.

Депутати районної ради затвердили 7 521 700,00 грн міжбюджетних трансфертів з бюджету Полтавської ТГ для відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд на приміських маршрутах окремих категорій громадян, зокрема й пенсіонерів за віком, які проживають у старостинських округах.

Рішенням сесії також створили КП «Полтавська районна аптека №1» Полтавської районної ради (фактично реорганізовано Районну аптеку №250), надавши в оренду підприємству приміщення в адмінбудівлі у м. Полтаві. По вулиці Шевченка, б.7.

Певну кількість приміщень за вищезгаданою адресою також надали в оренду Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який віднедавна почав функціонувати у Полтаві.

Депутати внесли зміни і доповнення до «Програми фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад Полтавського району та комунальних підприємств Полтавської районної ради на 2021-2025 роки»; зміни до показників районного бюджету на 2022 рік; зміни до структури виконавчого апарату районної ради.

Питання стосовно зміни меж населених пунктів Хоружі та Шкурупіївка Решетилівської ТГ депутати підтримали одноголосно, збільшивши межі села Хоружі до 181,7400 га; села Шкурупіївка – до 318,9100 га, відповідно до проектів землеустрою та затвердженої містобудівної документації.

На пленарному засіданні також затвердили питання «Про виключення зі списку присяжних Полтавського районного суду М.Ю. Кісельової»; «Про затвердження розпоряджень голови районної ради»; «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Полтавської районної ради восьмого скликання», що передбачає можливість проведення сесійних засідань в режимі онлайн, у зв’язку з воєнним станом.

Певні дискусії серед депутатського корпусу викликав проект рішення, поданий на затвердження депутаткою від «ЄС» Іриною Кривобік «Про Звернення Полтавської районної ради до Президента України та Верховної Ради України щодо заборони діяльності Української православної церкви московського патріархату на території України». Розглянутий на комісіях текст Звернення пані Ірина запропонувала до затвердження у новій редакції, з правками, проте проект рішення не набрав достатньої кількості голосів депутатів.

Коментарі:

Зареєструйтесь або Увійдіть щоб залишати коментарі.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Полтавський
район

відеофільм


Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси