Історія утворення Микільської сільської ради


Село Микільське виникло дуже давно. Документи свідчать, що вік міста Полтава і поселення Микільського мають один час.

В селі Микільське поблизу залізничного переїзду недалеко від шосе, знайдено поселення скіфського часу. Воно відноситься до доби раннього заліза і являється однією із скіфсько-сарматських пам’яток. Високий рівень ремесла і орного землеробства сприяв широкому розвитку торгівлі в середовищі скіфів.

Перших поселенців зачарувала навколишня природа: і річка Істок, яка під Нижніми Млинами впадала в Ворсклу, і велике широке озеро, а в тому озері риби – вода кипить, а на воді крякви – чорно, а в лісі звірі – великі й маленькі, дикі бджоли. Та й велике місто недалеко.

Кращого місця годі й шукати, тому по річці Істок виникло поселення, яке пізніше дістало назву Микільське. Це село, яке розташувалося на віддалі 8 кілометрів від Полтави, ймовірно виникло так же давно як і обласний центр.

За даними Румянцевського перепису в 1765 році можна довідатися, що урочище Микільське входило до складу першої сотні Полтавського полку.

На початку ХХ сторіччя село Микільське було волосним центром. Крім названих сіл і хуторів: с.Безручки, х. Ваці, х. Дубровка, с. Зінці, с. Кашубівка, х. Клюшники, х. Копили, с. Марківка, с. Микільське, х. Терешки, Микільські хутори, Курилехівські хутори, с. Паськівка, в цю волость входили також села Заворскло, Головач, Минівка, Грабинівка, Безручки, Климівка, Герівка, всього 29 населених пунктів. Майже всі землі в Микільській волості були козацькими.

Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції підняла до політичного життя всіх бідняків Микільського і навколишніх сіл. Повсюди пройшли мітинги, скрізь над поміщицькими маєтками селяни встановили свій контроль.

За часів Радянської влади на території сільської ради був колгосп ім. Шевченка, який згодом став найбільшим серед господарств Полтавського району. За ним, після укріплення, було закріплено 6817 гектарів земельних угідь. Тоді Микільська сільська рада також стала найбільшою у районі.

До послуг селян тоді було шість бібліотек, клуби та будинки культури, спортивні секції при них. Особливою повагою серед односельчан користувалась футбольна команда у селі Ваці, яка піднімалась на найвищій щабель районних змагань. Не меншим попитом користувалися й різноманітні гуртки художньої самодіяльності.

На даний час Микільська сільська рада налічує 11 населених пунктів: Микільське , Бузова Пасківка, Курилехівка, Кашубівка, Ваці, Марківка, Мале Микільське, Цибулі, Клюшники, Безручки, Зінці, в яких зареєстровано 3344 жителів.

На території сільської ради надають свої послуги: Микільська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Зінцівський, Безручанський, та Кашубівський фельдшерсько-акушерські пункти, Зінцівський будинок культури, Вацівський та Кашубівські сільські клуби, Вацівська і Кашубівська загальноосвітні школи та Микільський навчально-реабілітаційний центр, Свято-Преображенська церква с. Микільське. Виготовляється відповідна документація на будівництво заводу по виробництву мінеральної води в с. Безручки.

Земель в межах адміністративно-територіальних одиниць 7220 га., в т. ч. сільськогосподарських угідь - 5444 га., ріллі - 4588 га. Працюють 12 фермерських господарств та 17 приватних підприємців, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції та відгодівлею свиней, торгівлею та будівництвом доріг.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси