Історія утворення Надержинщинської сільської ради


Утворена Рішенням Полтавського Райвиконкому від 20 січня 1987 року

Надержинщина розташована на лівому березі річки Свинківка, на відстані 16,5 км. від обласного та районного центру. Вище за течією на відстані 2,5 км розташоване село Шили, на протилежному березі — село Кованьківка. Ще до сільської ради належать села Божківське (до 2009 року – селище) та Забаряни. Через село проходить автомобільна дорога Т 1707.

Село Надержинщина згадується в історичних джерелах кінця ХІХ ст.

На час перепису 1900 року на хуторі Надержинщина (з Кованьківкою та Брунівкою) Руновщанської волості Полтавського повіту діяла Кованьківська сільська громада селян-власників; налічувалось 78 господарств, 668 жителів.

Село у часи німецько-радянської війни було окуповане нацистськими військами з 21 жовтня 1941 року по 23 жовтня 1943 року. На фронтах загинуло 165 односельчан.

На території села завжди проживали дуже працьовиті люди. У селі були розміщені такі фермерські господарства: «Зоря», «Надія-2», «Урожай», «Вікторія», «Доля», «Світанок», «Початок», «Поляна», «Лісополоса», «Нива», «Авангард» та інші. Село славилося розведенням великої рогатої худоби, свиней, вирощенням зернових культур та виготовленням насіння.

Діяла Надержищинська ЗОШ І ступеня , фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку.

У Надержинщині збудовані такі пам'ятники:

- Надгробок на братській могилі радянських воїнів, полеглим 1943 року при визволенні села;

- пам'ятник воїнам-односельчанам, загиблим у роки радянсько-німецької війни (збудований 1955 року).

Раніше в літературних джерелах існують згадки про появу с. Кованьківка, де і відбувалося зародження територіальної громади. Родоначальником с. Кованьківки був реєстровий козак Олексій, або ще його називали Олешко-Кованька в 1709 році. Згодом 17 січня 1715 року Каванька одержав гетьманський універсал на частку Соколькою Байрока, тобто підтвердження на землі даній йому ще гетьманом Мазепою.

В 1727 році Каваньки стали родоначальниками великої династії дворян.

Існують записи що 11 березня 1933 році пройшов 1-й районний з’їзд колгоспників-учасників колгоспа «Червоний партизан». В тому році в Кованьківці був відкритий медпункт.

У 1940 році створена із 15 комсомольців нова комсомольська організація при Кованьківській 7-річній школі, восени розпочалась робота над клубом.

З 1950 років до 1979 року тут діяла Рунівщанська сільська рада, а з 1980 – по 1982 рік – Кротенківська сільська рада.

На підстав рішення Полтавського облвиконкому від 30.12.86 р. №485 «Про перейменування та утворення окремих сільських рад в Диканському, Карлівському, Кобелянському, Козельщинському, Полтавському районах області» та на підставі рішення Полтавського Райвиконкому від 20.01.87 р. була утворена Надержинщинська сільська Рада народних депутатів.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси