Історія утворення Новоселівської сільської ради


Новоселівка – мальовниче село Полтавського району, центр Новоселівської сільської ради, до складу якої входять села: Брунівка, Вільховий Ріг, Крюкове, Пасківка, Терентіївка. Засноване в кінці ХІХ століття. Воно розташоване на лівому березі річки Свинківка (права притока річки Коломаку), за 13 кілометрів від Полтави.

За свідченням корінних жителів назва населеного пункту Новоселівка виникла в зв’язку із новим заселенням земельних ділянок, які продавав поміщик А.В. Гайдар. На лівому березі річки Свинківки збудовано залізничний роз’їзд «Свинківку». За словами старожилів, біля роз’їзду поміщик Гайдар збудував шинок. У 1897 році чоловік на прізвище Глоба купив у поміщика хату, в якій був шинок, ставши першим жителем села.

Влада Рад у даній місцевості перший раз була встановлена на початку січня місяця 1918 року, вдруге – в січні 1919 року. Першим головою комітету селянських і робітничих депутатів в селі Новоселівці було обрано Конона Федоровича Воловика.

У 1922 році в селі була утворена Комсомольська організація. Першим організатором був Трохим Артемович Кучеренко. Комбід в селі Новоселівці не створено, а в селі Терентіївці створено у 1920 році. Першим головою комбіда був Григорій Аврамович Кицюк.

У 1929 році в селах Новоселівці та Терентіївці було утворене ТСОЗ (товариство по спільному обробітку землі). Першим головою правління був обраний Андрій Гаврилович Забережний.

У 1930 році в селі Терентіївці був утворений колгосп-артіль імені Чапаєва. Першим головою правління був обраний Забережний Андрій Гаврилович. У 1932 році до нього приєдналися колгоспи «Червона Україна» (село Щербаки) та колгосп імені Леніна (село Брунівка).

21 вересня 1941 року територія сільської ради опинилась у окупації німецьких загарбників. Фашисти зруйнували село і господарство колгоспу, 80 відсотків будинків було спалено. Вивезено на примусові роботи до Німеччини 16 чоловік.

Села були звільнені від фашистської навали 22 вересня 1943 року. Відбудовувалися села, відновлювалося сільське господарство, проводилося укрупнення колгоспу імені Чапаєва: у 1950 році до нього приєднався колгосп «Червоний Схід» (с. Крюкове), у 1955 році – колгосп імені Горького (с. Вакуленці) і «Комінтерн» (с. Крутий Берег).

Із 6 листопада 1951 року, головою колгоспу імені Чапаєва було обрано Кулакова Степана Кузьмича, який пропрацював на цій посаді до 18 березня 1970 року.

У свій час також була створена Крутобережанська сільська Рада народних депутатів, яку рішенням виконавчого комітету Полтавської обласної ради народних депутатів від 22 лютого 1958 року №155 було перейменовано в Новоселівську сільську Раду народних депутатів. Головою сільської Ради був Петро Олександрович Корсаков. Через рік на його місце прийшов Петро Йосипович Вітковський.

Від 9 березня 1961 року головою Новоселівської сільської Ради народних депутатів був обраний Павло Васильович Безотосний (1920 року народження, освіта семирічна, службовець).

У 1962 році встановлено обеліск Слави на честь воїнів-односельців, загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни (96 чоловік).

У 1967 році у Новоселівці споруджено пам’ятник В.І. Чапаєву.

У 1968 році Пасківська початкова школа була перейменована у Новоселівську восьмирічну школу. 15 червня 1969 року директором школи призначена Кононова Олександра Яківна. У 1975 році педагогічний колектив Новоселівської восьмирічної школи за високі успіхи у виховній та навчальній роботі був занесений на Районну дошку пошани. З 01 вересня 2000 року – освітній заклад став називатися Новоселівська середня школа.

Згідно Постанови Ради Міністрів Української РСР від 26 листопада 1982 року №559 «Про перетворення окремих колгоспів у радгоспи» колгосп ім. Чапаєва був приєднаний до радгоспу ім. А.С. Макаренка (центральна садиба с. Ковалівка), що призвело до повного зубожіння господарства.

У різні роки Новоселівську сільську раду очолювали: Михайло Михайлович Наливайко, Дем’ян Дем’янович Дем’янко, Віталій Павлович Страшко, Валентина Олександрівна Сімінько. З 15 березня 1985 року головою Новоселівської сільської ради народних депутатів обрана Людмила Панасівна Макаренко, яка працює на цій посаді до цього часу.

За роки її трудової діяльності були побудовані дороги з асфальтовим покриттям у селі Терентіївка, Новоселівка, Пасківка, Божківське-Новоселівка (через село Крюкове), у селі Вільховий Ріг. Всі інші вулиці сіл мають тверде покриття. Відкриті два фельдшерсько-акушерських пункти: Новоселівський та Терентіївський. Шляхом створення кооперативів із газифікації були газифіковані усі підпорядковані села, також в них наявне вуличне освітлення.

Для покращення благоустрою населених пунктів сільської ради, у 2002 році, рішенням сесії Новоселівської сільської ради, було створене КСП «Турбота», яке діє успішно діє до цього часу.

На території сільської ради розташоване Руднянське лісництво Державного підприємства «Полтавське лісове господарство», яке тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування.

З 01 серпня 2016 року на базі Новоселівського ФАПу відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

На території сільської ради розвивається культурна галузь. На базі Новоселівського будинку культури створені два вокальні самодіяльні ансамблі «Світанок» та «Гармонія», дитяча вокальна студія, дитячий танцювальний колектив «Драйв» (налічує 3 вікові групи), театральна студія «Золотий ключик», діють 2 бібліотеки.

Жителі Новоселівської сільської ради приймають активну участь у житті своєї територіальної громади, згуртовуються, долучаються до покращення благоустрою сільської місцевості. На чолі з новоселівським сільським головою, активно працює депутатський корпус та виконавчий комітет Новоселівської сільської ради, рухаючись до єдиної спільної мети – перетворити своє рідне село на розвинений населений пункт європейського зразка.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси