Історія утворення Степненської сільської ради


Утворена Рішенням Полтавського облвиконкому від 13 жовтня 1970 р.

Селище Степне Полтавського району розташоване за 25 км від автотраси Київ-Харків. Уперше воно згадується в документах як хутір Полтавського повіту на початок ХХ століття. Відомо, що до 1903 року тут виникло кілька хутірських поселень вільних козаків, які в період Столипінської реформи одержали невеликі наділи землі.

Вже у 1920 році у Степному на площі 220 метрів було створено насінницьке господарство сільськогосподарської дослідницької станції.

У ті роки село входило до складу Парасковіївської сільської ради Руновщанського району Полтавського округу.

Пізніше, 1929 року, у селі створили товариство спільної обробки землі «Перебудова», яке об’єднало одразу 18 господарств, а 1930-го року і радгосп імені Червоної Армії, який був частиною Харківського м’ясо-молочного тресту. Радгосп мав 2 свиноферми, птахоферму та молочнотоварну ферму. Також працював цегельний завод і механічна майстерня, діяла й семирічна школа. Навіть під час голодомору 1933 року, завдяки цьому державному підприємству з виробництва свинини, селяни мали що їсти, оскільки ферми були забезпечені кормами, і люди їли те, що, готували для тварин. До того ж була ще спільна їдальня, де раз у день робітникам давали гарячі страви.

У страшні роки німецько-фашистської окупації (18.09.1941-23.09.1943) із сіл підпорядкованих Парасковіївській сільській раді, в тому числі й із Степного, було вивезено на примусові роботи до Німеччини 180 людей, розстріляно 22. Біля Степного гітлерівці створили концентраційний табір для військовополонених. Донедавна на тому місці розміщувалися склади добрив та речовин для хімічного захисту рослини місцевого сільськогосподарського господарства.

У 1948 році семеро степнян були удостоєні звання героя Соціалістичної праці за підвищення продуктивності та рентабельності свого виробництва.

Найпотужніший підйом Степного прийшовся на 60-ті роки, коли Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 14.02.1956 року радгосп імені Червоної Армії був переданий Полтавській державній сільськогосподарській дослідній станції, як базове господарство для проведення дослідів, вирощування сортового насіння, племінної худоби і свиней. Таке рішення дало великий поштовх для подальшого розквіту селища.

За час свого існування господарство неодноразово реорганізовувалось, але мета і напрямки діяльності, такі як забезпечення науково-дослідним установам Академії умов для проведення досліджень, випробування і доопрацювання наукових розробок, проведення виробничої перевірки і впровадження у виробництво та іншої господарської діяльності, залишилися без суттєвих змін. І, мабуть, не знайдеться в Україні іншого села, де б у різний час проживала така велика кількість професорів та академіків.

Сучасне Степне – це ніби невеличке містечко. Рівненькі вулиці, охайні, прибрані дворики дбайливих господарів, море барвистих квітів та вистрижених газонів милують око оточуючих. Тут є всі умови для життя, комфорту і самореалізації населення. Адже в селищі працює дитячий садочок та школа, які є одними з кращих в Полтавському районі і куди привозять навчатися дітлахів із сусідніх сіл, працює амбулаторія сімейної медицини, де завжди можуть надати першу невідкладну медичну допомогу. Також селян обслуговує поштове відділення та відділення ощадбанку, що дозволяє людям оплачувати комунальні послуги, не витрачаючи час на поїздку до міста, але якщо комусь і потрібно поїхати до обласного центру, то зручний графік автобуса дозволяє дістатися туди зручно і швидко.

Чудово працює сфера послуг: дві перукарні, аптека, міні-маркет «Вікторія», продуктовий магазин «Наше сільпо», кафе, сільська бібліотека, будинок культури задовольнять усі як споживчі, так культурні потреби. А якщо степнянам захочеться долучитися до мистецтва, то можна відвідати культурну скарбничку селища – музей Рушника, де зібрана колекція українських рушників з різних куточків України.

Державне підприємство дослідне господарство «Степне», а також приватні фірми, які працюють в Степному, забезпечують робочими місцями велику частину місцевих жителів.

В 2016 році державне підприємство «Дослідне господарство» Степне» відзначило 60-річний ювілей. Нині воно є лідером в районі. Займається елітним насінництвом і племінним тваринництвом.

Господарство також має свої чималі потужності: хлібопекарню, мережу магазинів, де реалізують продукти харчування власного виробництва. Працює свій ковбасний цех, де виготовляють за добу до 1-ї тони готової продукції. Особливо велика кількість заявок на ковбасні вироби перед святами.

Степненська сільська рада завжди дбає про добробут, чистоту, комфорт і порядок для місцевих жителів.

Багато ще цікавого і корисно є у цьому селищі, але щоб краще дізнатися – неодмінно треба сюди приїхати!

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси