Історія утворення Судіївської сільської ради


Утворена Рішенням Полтавського облвиконкому від 20 лютого 1992 р.

Судіївка – центр сільської ради, якій підпорядковане також село Шевченки. Повз нього проходить автотраса Полтава-Кременчук. Ця територія була заселена давно. В Судіївці знайдені поселення ранньоскіфського часу (XII - XI ст. до н.е.) та поселення середини І тисячоліття н.е. Вважається, що тут проживало осіле населення землеробів.

Сучасна Судіївка почала активно заселятися в XVII столітті. До 1860 року село належало пану Жиглову – судді, від чого й пішла його назва . В результаті Столипінської аграрної реформи 1906-1910 рр. навколо Судіївки почали розселятися заможні селяни. З’явилися хутори Курилки, Тарасів Яр, Сороки, Паськів Яр, Стрілиця.

Трудяться на благо громади працівники сільської ради, що утворилася в 1992 році. Першим сільським головою був Микола Дмитрович Онищенко.

У 2001 році місцеве КСП ім. Ілліча було реорганізовано на сільськогосподарське споживче товариство «Краяни». Його директором став Азаров Євгеній Володимирович, який до цього часу обіймає названу посаду. Нині це успішне господарство, що розвивається та допомагає сільраді, школі, дитячому садочку, Будинку культури, бібліотеці, утримує місцеву футбольну команду «Краяни», займається меценатством, надає фінансову допомогу «Батальйону небайдужих». Висока заробітна плата, так само як і паї, виплачуються підприємством регулярно та без затримок, господарство надає послуги селянам, у яких орендується земля, що обумовлює стабільність на підприємстві. Текучості кадрів у «Краян» немає. Техніка використовується здебільшого імпортна – американська. Основним напрямком роботи господарства стало рослинництво. Тут вирощують пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою, які купують трейдери зі всієї України. Також випускають сертифіковане борошно.

Серед видатних працівників підприємства слід зазначити головного бухгалтера Ольгу Андріївну Устименко, головного агронома Григорія Степановича Лелюха, Анатолія Даниловича Гергеля, головного інженера Анатолія Васильовича Оливенка, механізатора Володимира Івановича Ладура, Бориса Гнатовича Митянського, які працювали тут ще за часів колективного господарства.

На базі місцевого Будинку культури працює пісенний ансамбль «Дивограй» (раніше називався «Берегині», художній керівник Вікторія Вікторівна Кульбашна). Учасники ансамблю – справжні аматори, веселі, творчі люди, є свої поети, композитори. Чого варта лише С.О. Лимар. Вона вміє писати тексти й музику, а який голос має!

Приміщення Судіївської ЗОШ стареньке, йому за 100 років, але в школі живуть та процвітають сучасні тенденції: учні займають призові місця на районних та обласних олімпіадах та конкурсах, займаються орігамі під керівництвом вчителя О.М. Гречко, танцюють із запальною вчителькою І.О. Роговою, що керує дитячим хореографічним колективом «Краплинки». 12 творчих вчителів розвивають у дітях ціннісні риси, формують їх нахили та уподобання. З 1991 до 2013 року в цьому закладі працювала вчителем української мови та літератури Надія Миколаївна Гудзенко, яка досліджувала літературу рідного краю, презентувала свої роботи на засіданнях районних і обласних методичних об’єднань, видавала методичні посібники для вчителів. А ще вона пише публіцистичні статті, новели, вірші. Нині вона сільський голова.

13 січня 2009 року на місці колишнього ФАПу відкрито храм Василя Великого, першим священиком в якому став отець Володимир. Розбудував храм отець Василь. Нині служби проводить отець Констянтин. Саме він оживив духовне життя села, проводить ранкові та вечірні літургії, навчає дітей дзвонарському мистецтву,займається просвітницькою діяльністю.

У грудні 2013 року на території Судіївського кладовища уродженцем села Сергієм Васильовичем Михайликом було споруджено капличку Всіх Святих. Будівельник за фахом, він звів унікальну споруду та облаштував її не менш унікальними іконами з каменю. І нині Сергій Васильович виступає меценатом, регулярно виділяє кошти ветеранам Великої Вітчизняної війни, сільській раді подарував комп’ютер.

Високі здобутки мають медики, що надають свої послуги на базі Полтавського районного клінічного центру первинної медичної допомоги, де можна і зуби полікувати,і отримати послуги терапевта. Керує установою Руслан Юрійович Петренко – талановитий лікар-стоматолог.

Створюють комфорт, дарують тепло дошкільнятам працівники дитсадочку «Казка». Кожен куточок закладу чепурно прибраний дбайливими руками працівниць, аби малеча споглядала навколо красу та гармонію. Багато років поспіль очолює колектив Лідія Миколаївна Дорошенко – краща серед керівників дошкільних закладів.

Місцева пошта хоч і маленька, але жителі без її послуг обійтися не можуть, бо працює тут вміла жінка – Валентина Михайлівна Ткаченко, яка знає свою справу якнайкраще, швидка, спритна, а головне, завжди привітна з клієнтами.

Нині Судіївка оновлюється молодими кадрами та працює над розбудовою міцної територіальної громади.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Полтавський
район


Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси