Історія утворенняТерешківської сільської ради


Утворена рішенням Полтавського облвиконкому у травні 1987року

Сільраді підпорядковані два населених пункти : Терешки та Копили. Розташовані села біля річки Ворскла, за чотири кілометри від районного та обласного центру міста Полтави. Оточені залізничними магістралями Полтава-Дебальцеве, Полтава-Кременчук. Через Копили проходить автотраса державного значення Київ-Харків-Довжанський.

Село Терешки вперше згадується в історичних документах другої чверті XVII століття під назвою Тедушка. В 1765 – 1769 роках поселення входило до складу Першої Полтавської сотні Полтавського полку. На чолі сотні стояв сотник Терешко. З часом на честь нього люди змінили назву села і стали називати Терешки.

Із часу заснування сільради (у 1987 році) і до 2015 року громаду очолювала кавалер ордену княгині Ольги ІІІ ступеня, досвідчений керівник сільський голова Лідія Іванівна Лепейко, а в минулому році жителі довірили цю місію виконувати Наталії Володимирівні Туркеніч.

Територія оточена лісами,що належать Полтавському державному лісогосподарському підприємству, що було створене 1929 року. Невід’ємною частиною підприємства є Чалівське лісництво з територією 4538 га та найрізноманітнішими лісовими культурами. У насадженнях є пам’ятка державного значення – урочище «Жемчужина», площею 63 га. Воно являє собою дендропарк, посаджений в 1960 році, в якому налічується майже 300 видів деревних і чагарникових порід.

У 1976 році було створене шкільне лісництво, яке із 2000 року очолює вчитель біології Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, відмінник освіти України Ольга Миколаївна Йосипенко. За школярами закріплена ділянка лісу для догляду, розсадник саджанців сосни. Юні лісівники проводять природоохоронну та роз’яснюючу роботу серед населення.

У період 1963-1964 років на території колишнього піщаного кар’єру в с. Копили було побудовано ланкозбиральну базу, яка зараз має назву Полтавська колійна машинна станція №132 Південної залізниці і займається модернізацією та капітальним ремонтом колії з вкладанням колійної решітки, стрілочних переводів, які складаються на базі підприємства.

Також діє ЦМКР (Центр механізації колійних робіт) Південної залізниці – підприємство, яке ремонтує машини і механізми для укладання та ремонту залізничних шляхів, та забезпечує робочими місцями близько 500 чоловік.

У 1972 році у сосновому борі поряд із трасою розпочалося будівництво кемпінгу турбази «Зелена діброва», відкриття якого відбулося наступного року. Його було включено до Всесоюзного туристського маршруту. Сюди приїздили люди з усього колишнього СРСР та Болгарії. Зараз туристичний комплекс відбудований власником приватним підприємцем С.О. Саребікяном.

Пам’ятає наша місцевість і сторінки тоталітарного сталінського режиму. В урочищі Триби на місці поховання жертв політичних репресій зведений 1995 року Пам’ятний знак, куди приїздять тисячі співвітчизників, аби вшанувати пам'ять тих, хто віддано любив свою землю.

У роки Великої Вітчизняної війни кожен третій односелець став на захист Вітчизни від агресора. На обелісках у селах Копили та Терешки викарбувані імена тих, хто не повернувся з поля бою. Діяла на території місцевості підпільна молодіжна група, члени якої на окупованій ворогом землі розклеювали листівки із закликом до боротьби з фашистами, проводили диверсійні акції на залізниці, звільняли військовополонених, попереджали молодь про відправку на роботи до Німеччини, підтримували зв’язки з іншими групами.

З нагоди святкування 50-річчя Великої Перемоги у приміщенні Терешківської ЗОШ І-ІІІ ступенів було відкрито Кімнату бойової слави (керівник В.М. Стежко), де зібрано також матеріали про участь 375-ї Уральської стрілкової дивізії у визволенні нашого краю 1943 року від окупантів.

У повоєнні роки для будівництва житлових та промислових об’єктів стали активно використовувати пісок як будівельний матеріал, великі запаси якого знаходилися у кар’єрі на околиці с. Терешки. Із 1969 року тут працювали болгари із міста Велико Тирново,що було містом – партнером Полтави. Виникла необхідність зведення житлових бараків та гуртожитку. Перший п’ятиповерховий будинок було здано в експлуатацію 1972 року. Протягом 70-90 років ХХ століття будівельний трест «Укрнафтогазбуд» звів ще сім багатоповерхівок та Терешківську ЗОШ I-III ступенів.

У 2014 році ПрАТ «Комбінат виробничих підприємств» (директор С.В. Іващенко) здав в експлуатацію ще один будинок сучасного планування. До речі, приватне акціонерне товариство КВП, що розпочало свою діяльність 1973 року, на сьогоднішній день є потужним прибутковим підприємством області, яке займається виготовленням залізобетонних виробів, будівництвом житла. Колектив працівників становить до 150 осіб.

На сьогодні на території сільської ради зареєстровано 85 підприємств та підприємців-платників податків, з них – 21 промислове підприємство, 25 торгівельних закладів, 10 об’єктів сфери послуг.

Села сільради мають багатоповерхову забудову, тож у 1969 році для обслуговування житла було створено «Будинкоуправління», нині – Комунальне підприємство ЖЕО сільської ради, яке надає послуги з водопостачання, водовідведення, вивозу сміття мешканцям п’ятиповерхівок.

населення 1971 року було відкрито ФАП, у якому працювали 3 фахівці, очолювала заклад В.М. Бумаценко. Із 2006 року п’ять навколишніх сіл обслуговує Терешківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (3 лікарі, 7 працівників середнього медичного персоналу – завідувач С.М. Кружко).

Дошкілля у мікрорайоні представляють два навчальні заклади: екологічного спрямування «Ялинка» с. Копили (завідуюча К.Д. Гольтвяниця) та фізкультурно-валеологічного «Барвінок» с. Терешки (завідуюча Уракова Н.М.). Вихованці яких продовжують навчання із шестирічного віку у Терешківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, яка має історичне начало у с. Зінці (1920-1988 роки).

Із першого вересня 1988 року Зінцівська середня школа перейменована у Терешківську середню в зв’язку із зміною її розташування. У школі навчалося 840 учнів, працювало 47 педагогів. На сьогодні навчальний заклад має звання громадсько-активної школи суспільно-гуманітарного спрямування з поглибленим вивченням біології. У зв’язку з демографічною ситуацією навчається 360 учнів, працює 28 педагогів.

У 1990 році уведено в експлуатацію житловий кооператив “Лісок”, який налічує 30 квартир для проживання учительських родин.

Біля с. Копили в 2014 році збудована тренувальна база футбольного клубу “Полтава”. На площі 2,7 га розташовані два футбольних поля, готельно-ресторанний комплекс.

Біля с. Терешки в 2015 році проведено роботи по будівництву стадіону з допоміжної будівлею (перша черга) за рахунок сільського бюджету. Непогані результати у районному чемпіонаті з футболу має сільська команда “Терешки”.

Відомі люди сільради: Герой Радянського Союзу Сергій Миронович Ніколенко, генерал-майор у відставці Борис Васильович Лутін, поет, член спілки літераторів Полтавщини Іван Арсентійович Переломов.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси