Відбувся семінар для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості


В рамках співпраці з партнерським організаціями та реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту ЯМАЮПРАВО фахівець Полтавського бюро правової допомоги Артем Пархоменко провів семінар на базі Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості для осіб, які перебувають на обліку. Захід був присвячений питанням реалізації громадянами, у тому числі й внутрішньо переміщеними особами, гарантованого державою права на безоплатну правову допомогу а також захисту прав громадян від домашнього насильства та дискримінації.

Поряд із обговоренням тематики заходу акцентовано увагу його учасників на тому, що у разі виникнення у громадян складності доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України у центах та бюро безоплатної правової допомоги, поряд із роз’ясненнями, консультаціями та іншими правовими послугами, усі без виключення громадяни мають можливість отримати доступ до сервісів Мін`юсту та скористатися ними самостійно або ж із допомогою працівника системи безоплатної правової допомоги.

Увагу присутніх на заході було звернуто також на те, що Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено право кожного громадянина отримати від кваліфікованого фахівця у галузі права роз’яснення та консультації, а найбільш вразливі категорії громадян, як то внутрішньо переміщені особи, інваліди та малозабезпечені, діти-сироти та постраждалі від домашнього насильства мають право на весь спектр послуг адвоката чи іншого фахівця у галузі права, що надаються безкоштовно. Отож, аби не мати потім неприємностей, перш ніж вчиняти буд-які юридично значущі дії, варто проконсультуватися із фахівцем щодо можливих правових наслідків таких дій, тим більше що таке право надається безкоштовно системою органів безоплатної правової допомоги. Громадянину залишається лише звернутися у будь-який зручний спосіб для нього спосіб — прийти або ж зателефонувати!

Що ж до захисту від насильства, фахівець зазначив, що від нього потерпають найчастіше особи, які в силу тих чи інших причин перебувають у нерівному становищі із кривдником, тому не здатні повною мірою себе захистити. На сьогодні вже успішно діють положення Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» що передбачають ряд жорстких та дієвих заходів щодо протидії домашньому насильству як то терміновий заборонний припис щодо кривдника та обмежувальний припис щодо кривдника, доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 173-2, що передбачає адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства. Поряд із цим, Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» доповнений Кримінальний кодекс України статтею 126-1, якою передбачено кримінальну відповідальність за домашнє насильство, вчинення насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах визнано обставиною, що обтяжує покарання, а також запроваджено обмежувальні заходи, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство та можуть бути вжиті судом задля подальшого недопущення домашнього насильства. Назване дає підстави стверджувати про наявність дієвих механізмів, що дають можливість припинити і протидіяти цьому негативному явищу. Важливо зауважити, що про домашнє насильство не потрібно мовчати, адже звернувшись до центрів безоплатної правової допомоги постраждала особа має можливість безкоштовно отримати послуги адвоката чи іншого фахівця в галузі права, який допоможе постраждалій особі скласти відповідне звернення до компетентних органів, «запустивши» відповідний захисний механізм в дію…

Під час зворотного зв’язку виступаючого та аудиторії не оминули увагою і питання відповідальності за ухилення від сплати аліментів. Відповідаючи на питання фахівець бюро правової допомоги розповів, що поряд із адміністративною та кримінальною відповідальністю за ухилення від сплати аліментів, на підставі вмотивованої постанови державного виконавця до боржника можуть бути застосовані такі обмеження як: тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України; тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; тимчасове обмеження у праві користування зброєю; тимчасове обмеження у праві полювання. За рішенням суду може бути накладений новий вид адміністративного стягнення — суспільно корисні роботи, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час, отримуючи за їх виконання оплату, з якої також буде здійснюватися погашення заборгованості по аліментам. Вид таких робіт визначатимуть органи місцевого самоврядування. Окрім цього, передбачено також накладення на боржника штрафів за несплату аліментів залежно від строку існування заборгованості: понад 1 рік – 20%; • понад 2 роки – 30%; • понад 3 роки – 50%.

По завершенні заходу, згідно затвердженого та оприлюдненого графіку, діяв дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги, де всі охочі мали можливість отримати юридичні консультації. Серед питань, що найбільше цікавили присутніх були порядок отримання субсидій та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, а також питання пов’язані із оформленням прав власності на майно та порядок оскарження якості послуг, наданих мешканцям багатоквартирних будинків управляючими компаніями.

Насамкінець, ще раз варто нагадати, що отримати безоплатну правову допомогу може кожен бажаючий, що звернеться до бюро правової допомоги. У Полтавському бюро правової допомоги, за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка будинок 2, Вас раді бачити у робочі дні: з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, контактний телефон 50-27-29.

Коментарі:

Зареєструйтесь або Увійдіть щоб залишати коментарі.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Полтавський
район

відеофільм


Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси