Історія утворення Бричківської сільської ради


Утворена 11 липня 1991 року

Є всі підстави вважати часом першопоселення села Бричківка (Бречківка) – час на межі ХVІІІ-ХІХ століть. За царським указом часів Катерини ІІ козакам, які відслужили у війську по 25 років, надавались земельні наділи. Згідно з переказами, що передавалися з покоління до покоління свідчать, що село Бричківку також започаткували козаки, які відслуживши по 25 років у війську, отримали тут земельні наділи.

Козак Бречка, виходець з Великої Рудки, оселився там, де тепер центр села Бричківка, а козак Снитка, виходець із сусідньої Кучмівки, оселився у верхів’ї Вербової Балки.

У період російсько-шведської війни 1708-1709 років тутешня місцевість була ареною однієї з найжорстокіших битви в Європі – Полтавської битви. У володіннях Кочубея розташовувалася ставка Гетьмана Івана Мазепи з вірними йому полками та запорожцями кошового Костя Гордієнка.

Поблизу села Кучмівка (нинішня Петрівка) через річку Ворскла переправлялись війська Петра І.

Минали століття, і знову ворожі війська пройшли цими краями. 18 вересня 1941 року німецькі війська вступили в село Бричківка , йдучи далі на схід. 19 вересня 1943 року під натиском Червоної Армії фашистські окупанти відступили, в результаті чого були визволені села Бричківка та Петрівка.

У післявоєнні роки ці села активно розбудовуються. В 1952 році побудовано магазин. Будується житло для працівників господарства.

У 1956 році радгосп Бричківський був переданий до Полтавського сільськогосподарського інституту (в даний час Полтавська державна аграрна академія), де проходили виробничу практику студенти закладу.

1962 рік – село Бричківка повністю електрифіковане та проведене радіо.

1980 рік – запущено в дію перші дві (з шести запланованих) свердловини Північного водозабору, які додатково забезпечили місто Полтаву питною водою.

Після війни села відносились до Тахтаулівської сільської ради, а пізніше – до Кротенківської. Це створювало певні незручності для мешканців сіл Бричківка та Петрівка. З 11 липня 1991 року створена Бричківська сільська рада, (чомусь не історично Бречківська). До її складу входять два населених пункти: село Петрівка та село Бричківка.

Першим головою сільської ради був Володимир Васильович Спиця. З 2002 року і по даний час мешканці виявляють довіру Павлу Сергійовичу Бречку та обирають його сільським головою.

В селі Бричківка є Бричківський навчально-виховний комплекс, вихованці якого є постійними та активними учасниками різного роду культурно-масових заходів та є їх переможцями, Бричківський фельдшерсько-акушерський пункт, сільський клуб, сільська бібліотека та сільська рада. В селі Петрівка – Петрівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Окрасою села Петрівка є Свято-Михайлівський храм, відреставрований пам’ятник воїнам Другої Світової війни, споруджений пам’ятний знак жертвам голодомору. Це все завдяки сприянню та активної участі односельця, Генерального директора ТЗДВ «Полтавтрансбуд» Олексія Михайловича Ландаря. Взагалі він вдихнув нове життя у Бричківські чорноземи. У 2011 році за участі О.М. Ландаря було проведено розпаювання земель господарства «Ювілейне».

Окрасою в’їзду в село Бричківка є липова алея, яка має довжину близько трьох кілометрів і, напевно, є найдовшою липовою алеєю в Україні. Крім неї, колориту сільраді, а особливо селу Петрівка, додає те, що саме тут проживала славна героїня п’єси Івана Котляревського Наталка-Полтавка.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси