Про затвердження районної програми розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014 – 2018 роки


ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА РАДА

ДЕВ’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

28 березня 2014 року

Про затвердження районної програми

розвитку національної освіти,

утвердження авторитету педагога

в суспільстві на 2014 – 2018 роки

Розглянувши подання районної державної адміністрації, з метою піднесення авторитету педагога в суспільстві, підтримки працівників освіти і заохочення їх до творчої праці, та відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада вирішила:

1. Затвердити районну Програму розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014 – 2018 роки (додається).

2. Організацію виконання рішення покласти на відділ освіти Полтавської районної державної адміністрації (Сень О.О.)

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради в справах молоді, освіти, духовності, медицини та спорту.

Голова районної ради

В.І.Степенко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення дев’ятнадцятої сесії районної

ради шостого скликання

від 28 березня 2014р.

Районна програма

розвитку національної освіти,

утвердження авторитету педагога в суспільстві

на 2014 - 2018 роки

Загальна частина

Районна Програма розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014-2018 роки (далі Програма) базується на законодавчих актах: указах Президента України від 20.12.2000 року № 1356/2000 «Основні засади розвитку соціальної сфери села», «Про першочергові заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села» від 15.07.2002 року № 640/2002, статті 14 Закону України «Про освіту» і спрямована на підтримку педагогічних працівників, підвищення результативності у роботі з талановитими дітьми.

Реалізація програми сприятиме удосконаленню діяльності закладів освіти та відзначення професійних досягнень педагогічних працівників.

Мета і основні завдання Програми

Основна мета Програми - сприяти розвитку національної освіти, утверджувати авторитет педагога в суспільстві, спонукати педагогічних працівників до творчої праці.

Шляхи і засоби розв’язання завдань

Виконання Програми здійснюється на районному рівні та передбачає:

апробацію і запровадження сучасних методик навчання та виховання;

забезпечення ефективної діяльності загальноосвітніх, позашкільних навчальних та дошкільних закладів з метою створення умов для розвитку особистості;

активне залучення вчителів до участі у районних конкурсах, турнірах, фестивалях, до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності тощо;

забезпечення стимулювання педагогів у запровадження сучасних методик виявлення, навчання та виховання;

забезпечення фінансової підтримки педагогічних працівників відповідно до Положення про районну премію імені Самійла Величка, затвердженого рішенням дванадцятої (позачергової) сесії районної ради п’ятого скликання.

Напрямки діяльності та заходи

Напрямки діяльності та заходи з виконання Програми, спрямовані на досягнення мети, складаються із:

організації роботи педагогічного та науково-педагогічного складу загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів;

забезпечення підтримки та стимулювання педагогічних працівників відповідно до Положення про районну премію імені Самійла Величка, затвердженого рішенням дванадцятої позачергової сесії п’ятого скликання.

Очікувані результати, ефективність Програми

Виконання Програми дасть змогу:

втілити дієвий механізм стимулювання педагогічних працівників і науково-педагогічних працівників, які проводять роботу з дітьми;

підвищити результативність у роботі з талановитими дітьми у підготовці їх до участі в ІІІ-ІУ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсах, змаганнях;

підвищити рівень позакласної та позашкільної роботи з учнівською молоддю по вихованню у них патріотизму, громадянськості, поваги до наукової спадщини, готовності до науково-дослідницької роботи тощо.

Джерела фінансування

Фінансування витрат по реалізації районної Програми розвитку національної освіти, утвердження авторитету педагога в суспільстві на 2014-2018 роки та врученню районної премії імені Самійла Величка здійснюється за рахунок коштів районного бюджету.

Розпорядником бюджетних коштів є відділ освіти Полтавської районної державної адміністрації.

Координація та контроль за виконанням Програми

Організація виконання Програми покладається на відділ освіти Полтавської районної державної адміністрації.

Контроль за виконанням Програми покладається на постійну комісію районної ради в справах молоді, освіти, культури, духовності, медицини та спорту.

Керуючий справами виконавчого

апарату районної ради

А.І.Рибась

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси