Історія утворення Василівської сільської ради


Утворена Рішенням Полтавського облвиконкому від 27 лютого 1987 року

Село Василівка розташоване на сході району на відстані 34 км від міста Полтави,на березі річки Коломак, лівої притоки Ворскли. Поряд з селом проходить автомобільна дорога Київ-Харків-Довжанський. Площа населеного пункту – 425 га. Кількість населення 723 чол. Кількість дворів – 350.

Село Василівка засноване всередині ХVIIІ ст. поміщиком Василем Кебекіним і носило назву Кебеківка.

В селі діяла дерев’яна Георгіївська церква, збудована 1796-1806 роках на кошти поміщика дійсного статського радника Івана Васильовича Кебекіна, який розпочинав будівництво, а закінчував будівництво інший поміщик Фаддей Антонович Пашкевич. У 1873 році до церкви була прибудована дзвіниця. На дзвіниці був дзвін вагою 22 пуди,подарований церкві 1813 року артилерійським капітаном Г. Пащенком. В 1893 році церква була перебудована, а в 70-х роках минулого століття повністю зруйнована.

Згідно архівних даних Василівка була волосним центром Полтавського повіту і на 1900 рік мала 133 двори і 715 жителів. У селі відбувалося три ярмарки на рік. Була громада селян-власників,діяли дві земські школи.

1926 року Василівка була центром сільської ради Руновщанського району Полтавської округи і налічувала 687 жителів.

В 1955 році Василівська сільська рада була приєднана до Куликівської сільської ради в зв’язку з укрупненням сільських рад і лише в 1987 році Василівка знову стала центром сільської ради Полтавського району Полтавської області. До складу сільської ради, крім Василівки входили два села Велике Ладижине (в зв’язку з тим, що жителі покинули це село, рішенням Верховної Ради України воно було ліквідоване) та Мале Ладижине (з площею населеного пункту 117 га, населенням 163 чол. Та кількістю дворів 100). Перемагаючи на місцевих виборах її беззмінно до виходу на заслужений відпочинок протягом 28 років очолював сільський голова Микола Іванович Монастирський, а 25 жовтня 2015 роки на місцевих виборах перемогу здобув Кулініч Олександр Григорович,який і прийняв естафету управління місцевим самоврядуванням на посаді Василівського сільського голови.

До складу сільської ради входять 12 депутатів. А незмінний з 1987 року колектив сільської ради складається з чотирьох чоловік. Це секретар сільської ради Ірина Василівна Брижак, головний бухгалтер Валентина Павлівна Коробейник та землевпорядник Катерина Василівна Михайліченко.

Цікаву та відносно довгу історію має й освіта у Васильківці. Поміщиком Михайлом Івановичем Часником була збудована школа, освячення якої відбулося 10 жовтня 1876 року. Приміщення школи добре збереглося, довгий час тут була Василівська середня школа, директорами якої були Володимир Григорович Чепіга, Володимир Вікторович Сакун, в даний час тут знаходиться Василівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, яка налічує 59 учнів та 21 чоловік персоналу і яку очолює Людмила Михайлівна Горіздра.

4 січня 1897 року в селі Василівка була відкрита бібліотека, бібліотекарем був Іван Трохимович Гасаненко.

В кінці ХІХ століття в селі була відкрита лікарня для місцевих жителів, яка функціонувала довгий час. В дільничній лікарні розпочинав свою трудову діяльність на посаді головного лікаря відомий в Полтавській області заслужений лікар України Михайло Петрович Шкляренко, який пізніше став головним лікарем Полтавського обласного кардіологічного диспансеру.

В 70-х роках минулого століття лікарня була закрита, а на її базі була відкрита Василівська амбулаторія, яку в свій час очолювали Олена Іванівна Мухіна, Юлія Панкратівна Паламарчук, Геннадій Олексійович Плахтієнко. В нинішній час це Василівська амбулаторія ЗП-СМ, яка обслуговує жителів сіл Василівка та Мале Ладижине.

В 60-х роках минулого століття в селі по типовому проекту було збудовано Василівський будинок культури на 300 глядацьких місць в приміщенні якого було відкрито і Василівську бібліотеку. Нині це Василівський сільський клуб, який очолює Валентина Миколаївна Шабельник, і в якому діють 10 клубних формувань, а саме вокально-хорові, хореографічні, театральні аматорські колективи та любительські об’єднання і клуби за інтересами,а також Василівська бібліотека-філіал №7 з книжковим фондом 6547 примірників, яку очолює Ірина Павлівна Коробейник.

В селі працює відділення зв’язку, яке обслуговує жителів сіл Василівки та Мале Ладижине. Під керівництвом начальника відділення зв’язку Світлани Василівни Юрченко тут працюють три поштарі.

Торгівельним обслуговування села займаються приватні підприємці Василь Васильович Бідаш та Євгенія Іванівна Горіздра.

Жителів сіл сільської ради обслуговує перевізник приватний підприємець Володимир Миколайович Декань.

З давніх давен місцеві жителі займаються сільським господарством і тому всі сільськогосподарські землі оброблені і доглянуті. Це робиться працівниками СТОВ “Василівське” під керівництвом Михайла Петровича Ревуцького та фермерських господарств “АреМ” Михайла Петровича Ревуцького, Володимира Олександровича Григи,”Аеліта плюс” Олександра Васильовича Дудки, Анатолія Петровича Ревуцького, Олександра Олександровича Каплевського, Юрія Петровича Вінніченка, Василя Даниловича Ткачука, ”Еліта” Володимира Костянтиновича Федоренка та сільгосппідприємців Олексія Дмитровича Чеверди, Михайла Миколайовича Плахтія. Крім того ФГ “Грига”, яке очолює Володимир Олександрович Грига, займається вирощенням елітного і репродукційного насіння сільськогосподарських культур.

На території села Василівки знаходиться Вільхівщанський природно-ландшафтний заказник загальнодержавного значення.

Згідно архівних даних у Василівці 1882 року народився український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР Володимир Ананійович Янченко.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси