Історія утворення Гожулівської сільської ради


Історія села бере початок ще з початку другої половини XVII століття. Вважається, що це поселення було власністю полтавського полковника Дем’яна Гуджеля та проживали у ньому козаки. Проте з якихось причин право на це поселення господар швидко втратив. Село Годжули перейшло у власність пана Дмитра Самарського.

В останній чверті XVIІI століття назва села трансформувалася у милозвучніше Гожули, а сам населений пункт знаходився у власності полкового писаря Яновича і майора Козельського.

В дореволюційні часи Гожули славилися красивим та оригінальним маєтком Милорадовичів, який був зруйнований в період революції. Також були зрівняні з землею дворища відставного військового Лизогуба та інших заможних селян.

Нині у підпорядкуванні Гожулівської сільської ради знаходяться такі як: Гожули, Андріївка, Зорівка та Біологічне. З кожним роком розвивається інфраструктура, відкриваються нові підприємства та заклади обслуговування, будуються дитячі майданчики, покращується транспортне сполучення.

Школа у Гожулах існувала вже у 70-х роках ХІХ століття, як церковно-приходська. В цей же час функціонувала хата-читальня. З 90-х років ХХ століття школа переїхала у інше приміщення. На сьогодні головним осередком освіти є навчально-виховний комплекс, у якому здобувають знання діти починаючи з дитячого садка до отримання атестату зрілості. Завдяки високій педагогічній майстерності вчителів розкривається потенціал кожного вихованця. З 2003 року Гожулівський НВК – єдиний навчальний заклад у Полтавському районі, що працює за системою розвивального навчання. При школі існують гуртки виготовлення сувенірів «Віночок творчості» та ансамбль тацю «Школа зірок» від районного будинку дитячої та юнацької творчості. Серед вчителів школи четверо мають вищу категорію: С.М. Карпенко, Л.В. Онофрійчук, Н.М. Шевчук, І.Л. Джуган, один з них вчитель-методист, троє мають звання «Старший вчитель». Також працює «Заслужений вчитель України» – Леш І.І.

Важливе місце у культурному житті села посідає Гожулівський сільський будинок культури, який проводить культурно-масову роботу для всіх охочих жителів села. Проводяться концерти, вечори відпочинку, навіть репетиційний процес значно підвищує культурний рівень молоді. У будинку культури створено вокальний ансамбль «Гожуляни», керівник якого В.Т. Рожко та клуб спортивного-бального танцю «Крок», заснований К.В. Карпенко. Вихованці клубу не лише виступають на рідній сцені, а й є учасниками всеукраїнських відкритих змагань, фестивалів та конкурсів. З кожним роком залучається все більше учасників самодіяльності. Увага до розвитку культурного життя Гожулів приносить свої позитивні результати. Так, видатними уродженцями села є художник-аматор Олександр Кіприч та співак Олег Кензов.

Гожуляни вільний час люблять приділяти спорту. Для цього у селі поступово плануються та створюються необхідні умови. Є футбольний стадіон, волейбольний майданчик. Футбольна команда «Атака» показує гарні результати.

Крім цього на території сільської ради знаходяться: Гожулівська амбулаторія практики сімейної медицини, два ФАПи у с. Андріївка та с. Біологічне, аптечний пункт, відділення «Укрпошти», підприємство «Лісогор» та виготовлення тротуарної плитки, ПСП «Сад», дитячі майданчики, магазини. Туристів приваблюють привітність жителів, мальовничі пейзажі, чотири ставки, де можна чудово провести час, порибалити та відпочити.

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси