• Версія для друку Більший шрифт Звичайний шрифт

  Інтерактивний музей історії олії

  Інтерактивний музей історії олії розташований у селі Мачухи Полтавського району. Перший в Україні інтерактивний музей олії створили 2014-го. Тут можна дізнатися про те, як виготовляли олію 100 років тому, та навіть самому на кілька хвилин стати олійником і долучитися до її приготування.

  Музей цікавий тим, що в ньому зібрані унікальні раритетні експонати. Проте списане у 1990-х роках обладнання трохи не потрапило на брухт. Однак мачухівській родині Білокінь, чотири покоління якої ласувало олією місцевого виробництва, вдалося зберегти унікальну техніку олійниці. Відреставрованій агрономічній техніці більше 100 років. Обладнання з виробництва олії виготовили англійці – брати Роберт і Томас Ельворті 1877 року на заводі сільгоспмашин, який заснували в Єлисаветграді. Підприємство братів було одним із найбільших у галузі виробництва агрономічної технікиі.

  Уже незабаром у музеї планують запустити виробництво не лише соняшникової олії, а й з іншого насіння – коноплі, льону.Розташований у селі Мачухи Полтавського району. 

  Дата создания: 24.07.2016 20:09:42
  Ким створено: (admin) Районна рада Полт. р-н

  Щоб залишити коментар авторизуйтесь.

  Повернутися до списку