• Версія для друку Більший шрифт Звичайний шрифт

  ЩО ПІДПРИЄМЦІ-ЄДИННИКИ НЕ МОЖУТЬ ПРОДАВАТИ БЕЗ РРО

  : 06.11.2017

  Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області нагадує підприємцям – платникам єдиного податку 1-3 груп, що вони  зобов’язані проводити продаж складних побутових товарів виключно через зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій (РРО).

           Дана норма передбачена положеннями статті 296.10 Податкового кодексу України та статті 9 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

           При цьому для цілей Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту» це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.

             

  06.11.2017

  „ГАРЯЧА ЛІНІЯ” - ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ЗАПИТАННЯ

  : 06.11.2017

  Нещодавно у Полтавській  OДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області проведено сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником відділу обслуговування платників Полтавської ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області Тетяною Василівною Шапаренко на тему: „Електронна звітність. Податкові сервіси ДФС України”. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань, які надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку „гаряча лінія”:


          

           

  06.11.2017

  ДЛЯ «СПРОЩЕНЦІВ» ПЕРШОЇ ГРУПИ ЗБІЛЬШЕНО СПЛАТУ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

  : 06.11.2017

  Законом від 3 жовтня 2017 року №2148-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»  внесені зміни до системи пенсійного страхування та до Законів «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

           Зокрема, відповідно до внесених змін, на працедавців та застрахованих осіб очікують такі важливі новації:

           - максимальна база нарахування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) з 01.01.2018 становитиме 15 розмірів мінімальної заробітної плати замість 25 розмірів прожиткового мінімуму;

           - з 01.01.2018 платниками ЄВ також будуть і члени фермерського господарства (у разі, якщо вони не належать до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах);

           

  06.11.2017

  ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ! ЗАЛИШИЛОСЬ МЕНШЕ ДВОХ МІСЯЦІВ, ЩОБ ОТРИМАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ЗА 2016 РІК!

  : 06.11.2017

   

           Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

             

  06.11.2017

  ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ПЛАТНИКА – НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ СЕРВІС ДФС

  : 06.11.2017

  Кількість електронних сервісів, запроваджених ДФС України та розміщених на офіційному веб-порталі ДФС  sfs.gov.ua, постійно збільшується. Зазначене дозволяє платникам отримувати послуги в електронному вигляді, заощаджує їх час, скорочує до мінімуму контакти з органами ДФС.

           Найпопулярнішим електронним сервісом є Електронний кабінет платника, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДФС і платників у режимi реального часу та який на сьогодні забезпечує широкий спектр послуг для суб’єктів господарювання.

           Найбільш запитуваними послугами Електронного кабінету платника є  сервіси систем електронного адміністрування податку на додану вартість та реалізації пального (перегляд проведених операцій в системі та отримання інформації про рух коштів на електронному рахунку), листування з органами ДФС в електронному вигляді, стан розрахунків з бюджетом (сплата податків, зборів, платежів для фізичних осіб та перегляд даних щодо розрахунків з бюджетом).

           

  06.11.2017

  ЗАРПЛАТА У „КОНВЕРТАХ” – МАЙБУТНЄ БЕЗ ГАРАНТІЙ

  : 06.11.2017

  Чергове засiдання робочої групи з легалiзацiї виплати заробiтної плати нещодавно вiдбулося в Полтавській РДА за участі в.о.начальника Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області Валерія Дубини та керівників підрозділів Полтавської РДА.


           Запрошені на нараду керівники підприємств, які допустили виплату заробiтної нижче законодавчо встановленого мiнiмального розмiру в вересні поточного року.


           Кожен керівник підприємства прозвітував про ситуацію, яка склалася та надав пояснення причин виплати найманим працівникам заробітної плати нижче мiнiмального розмiру.

           

  06.11.2017