Версія для друку Більший шрифт Звичайний шрифт

Полтавська районна рада

Гімн
Карта
Газета "Вісті"
Форум

ПОЛТАВСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ПОТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАДАЛА ПЛАТНИКАМ ПОДАТКІВ ПОНАД 7 ТИСЯЧ АДМІНПОСЛУГ

: 15.09.2017

Загалом працівники Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області з початку року надали платникам податків 7054 адміністративних послуг.


Найпопулярнішою послугою залишається видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. За зазначений період у ЦОП області видано 3709 таких карток.


15.09.2017

ПОЛТАВСЬКОЮ ОДПІ ДО БЮДЖЕТУ МОБІЛІЗОВАНО 2,3 МЛРД. ГРН. ПОДАТКІВ

: 15.09.2017

За січень - серпень  2017 року Полтавською ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області до бюджетів усіх рівнів мобілізовано 2,3 млрд. гривень податків і зборів, у т.ч. до державного бюджету – 2,0 млрд. гривень, що на 758,7 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року.


До місцевих бюджетів за вісім місяців цього року мобілізовано 367,0 млн. гривень, що на 79,3 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді 2016 року.


15.09.2017

ЯКІ ПЕРЕДБАЧЕНІ ПІЛЬГИ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?

: 15.09.2017

Відповідно до п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.


Підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:


15.09.2017

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ

: 15.09.2017

Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області звертає увагу платників на дотримання ними порядку заповнення податкової звітності з екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497, зі змінами.


За результатами аналізу податкової звітності з екологічного податку за ІІ квартал 2017 року, проведеного ДФС України, встановлено, що окремі платники під час подання до органу ДФС податкової звітності з екологічного податку не дотримувались порядку її заповнення, внаслідок чого звітність була подана з помилками.


15.09.2017

ДОВІДКА ПРО ДОХОДИ ТА ПЕРІОД ДЛЯ ЇЇ НАДАННЯ

: 15.09.2017

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» (далі – Закон) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема, із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.


Статтею 20 Закону визначено, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.


Пунктом 177.5 ст. 177 та п. 296. 4 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що фізичні особи – підприємці (далі - ФОП) подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.


15.09.2017

ПРОДАЖ ОВОЧІВ І ФРУКТІВ, ВИРОЩЕНИХ НА ВЛАСНІЙ САДИБІ, НЕ ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ

: 13.09.2017

Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України, не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:


- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. У разі перевищення розміру площі земельних ділянок більше 2 гектар, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах (за ставками - ПДФО 18 % і військовим збором - 1,5 %).



13.09.2017

ЗА НЕСПЛАТУ АБО НЕСВОЄЧАСНУ СПЛАТУ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ З ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО – ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ БУДЕ ПРИТЯГНУТО ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

: 13.09.2017

Фахівці Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області повідомляють, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:


- при затриманні до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затриманні більше ніж 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% суми податкового боргу(ст.126 Податкового кодексу); 

13.09.2017

НОВІ ФОРМИ ЗВІТНОСТІ З ТРАНСПОРТНОГО ПОДАТКУ

: 13.09.2017

Полтавська ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області інформує, що з 15 серпня поточного року набув чинності наказ Мінфіну  від 27.06.2017 р. №595, яким  викладено в новій редакції податкову декларацію з транспортного податку. Додамо, що зміни звітної форми зумовлені нововведеннями, які набрали чинності з 1 січня поточного року в частині визначення об’єкта оподаткування. Зокрема, при визначенні середньоринкової вартості автомобіля враховуватиметься не лише марка, модель, рік випуску та об’єм циліндрів двигуна, але й тип пального. Окрім того, уточнено зміст окремих граф та приміток форми.


Нагадаємо, що згідно з пп. 267.6.4 ПКУ таку декларацію подають лише юридичні особи. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.


13.09.2017

ПОВІДОМИТИ ОРГАНИ ДФС ПРО ЗМІНУ ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА ПОТРІБНО У 10- ДЕННИЙ СТРОК

: 13.09.2017

У разі зміни особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві, до контролюючих органів необхідно подати заяву за формою №1-ОПП у 10- денний строк з дня виникнення змін в облікових даних.


Слід знати, при поданні цієї зави з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» заповнюються 1,2,4 та 10 поля заяви. Інформація про засновників не подається.


13.09.2017