• Версія для друку Більший шрифт Звичайний шрифт

  ПОЛОЖЕННЯ про звання «Почесний громадянин Полтавського району

  ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

  ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА РАДА

  П’ЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

  РІШЕННЯ


  28 квітня 2016 року                                                                                     

  № 5/УІІ-111


  Про затвердження Положення

  про звання «Почесний громадянин

  Полтавського району»


            Розглянувши Положення про звання «Почесний громадянин Полтавського району», відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада   ВИРІШИЛА:

  1.   Затвердити Положення про звання «Почесний громадянин Полтавського району» (додається).

  2.   Фінансовому управлінню районної державної адміністрації щорічно передбачати в районному бюджеті кошти для фінансування заходів зазначених у цьому Положенні.

  3.   Рішення десятої сесії районної ради шостого скликання від 21 серпня 2012 року «Про затвердження Положення про звання «Почесний громадянин Полтавського району» вважати таким, що втратило чинність.

  4.   Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради мандатну, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, діяльності органів місцевого самоврядування, зв’язків з об’єднаннями громадян, засобами масової інформації, законності, правопорядку, боротьби із злочинністю та захисту прав людини.


  Голова районної ради                                                       

  О.М.Гончаренко  ЗАТВЕРДЖЕНО

  Рішення п’ятої сесії районної

  ради сьомого скликання

  28 квітня 2016 року № 5/УІІ-111

                                                                  

                                                     

    ПОЛОЖЕННЯ

  про звання «Почесний громадянин Полтавського району»  1. Загальні положення


  1.1.    Звання «Почесний громадянин Полтавського району» присвоюється за вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Полтавського району, видатні заслуги в справі виховання, освіти та охорони здоров’я дітей, у розвиток галузей культури, освіти, медицини, в охороні громадського порядку, піднесенні авторитету району на обласному, державному та міжнародному рівні.

  1.2.    Звання «Почесний громадянин Полтавського району» може бути присвоєно як громадянам України, так і іноземним громадянам, які одержали визнання жителів територіальної громади Полтавського району.

  Звання «Почесний громадянин Полтавського району» присвоюється особі лише один раз.

  1.3. Право присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» належить виключно Полтавській районній раді та визначається рішенням районної ради.

  1.4. Звання «Почесний громадянин Полтавського району» не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.

  1.5. У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Полтавського району» кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її цього звання та повернення стрічки «Почесний громадянин Полтавського району» та посвідчення Почесного громадянина Полтавського району вирішуються на пленарних засіданнях районної ради.


  2. Порядок висування кандидатур на присвоєння звання

  «Почесний громадянин Полтавського району»


  2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» належить:

  2.1.1. Територіальним громадам сіл району;

  2.1.2. Трудовим колективам підприємств, установ та організацій району;

  2.1.3. Громадським організаціям району;

  2.2. Самовисування на звання «Почесний громадянин Полтавського району» не розглядаються.

  2.3. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» подаються такі документи:

  2.3.1. Вичерпні біографічні дані про кандидата;

  2.3.2. Відомості особи про її досягнення у сферах діяльності, зазначених у п.п. 1.1. цього Положення;

  2.3.3. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Полтавського району або визнання його видатних заслуг;

  2.3.4. Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, громадських організацій які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

  2.4. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів – не розглядаються.


  3.     Процедура присвоєння звання

  «Почесний громадянин Полтавського району»


  3.1. Розгляд кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» здійснюється робочою комісією в складі 5 (п’яти) чоловік, а саме:

  – заступника голови районної ради

  – заступника голови районної державної адміністрації

  – начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації

  – голови постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, діяльності органів місцевого самоврядування, зв’язків з об’єднаннями громадян, засобами масової інформації, законності, правопорядку, боротьби із злочинністю та захисту прав людини

  – начальника загального відділу виконавчого апарату районної ради.

  3.2. Протокол засідання робочої комісії разом з іншими документами передається до районної ради не пізніше ніж за місяць до дати проведення сесії.

  3.3. Розгляд кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району», після їх розгляду на засіданні робочої комісії та постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, діяльності органів місцевого самоврядування, зв’язків з об’єднаннями громадян, засобами масової інформації, законності, правопорядку, боротьби із злочинністю та захисту прав людини здійснюється президією районної ради.

  3.4. Остаточне рішення про присвоєння кандидату звання «Почесний громадянин Полтавського району» приймається на пленарних засіданнях районної ради більшістю голосів від загального складу районної ради.

  3.5. Кандидатура, за яку не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, може бути повторно винесена на розгляд сесії наступного року.

  3.6. Робота по узагальненню клопотань, подання їх на розгляд сесії районної ради, підготовка проектів рішень ради з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» здійснюється загальним відділом виконавчого апарату районної ради.

  Облік, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Полтавського району та в трудових книжках у встановленому порядку покладається на загальний відділ виконавчого апарату районної ради.


  4.     Порядок присвоєння звання

  «Почесний громадянин Полтавського району»


  4.1. Церемонія присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» відбувається на пленарному засіданні Полтавської районної ради.

  4.2. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» набуває чинності з моменту його прийняття.

  4.3. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» опубліковується в районній газеті «Вісті».

  4.4. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин Полтавського району», вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина Полтавського району, стрічка Почесного громадянина Полтавського району, а у випадку, коли звання «Почесний громадянин Полтавського району» присвоюється посмертно - посвідчення та стрічка вручається членам родини (дружині, чоловікові або дітям).

  4.5. Почесному громадянину Полтавського району виплачується грошова допомога (винагорода) в розмірі 3 (три) тисячі гривень, а у випадку, коли звання «Почесний громадянин Полтавського району» присвоюється посмертно, то вищезазначена сума виплачується одному із членів родини (дружині, чоловікові або дітям).

  Громадяни, які отримали таку матеріальну допомогу (винагороду) звільняються від сплати прибуткового податку в частині його надходження до районного бюджету.

  4.6. Запис про «Почесний громадянин Полтавського району» вноситься до Книги Почесних громадян Полтавського району, яка постійно зберігається у Полтавській районній раді.

  4.7. Посвідчення Почесного громадянина Полтавського району, стрічка Почесного громадянина Полтавського району вручаються головою районної ради або за його дорученням заступником голови районної ради в урочистій обстановці.

  4.8. Ім’ям Почесного громадянина згідно з установленим порядком можуть бути названі вулиці, учбові заклади та заклади культури району. На фасаді будинку, де проживає або останній час проживав Почесний громадянин, може бути встановлена пам’ятна меморіальна дошка. Пам’ятна меморіальна дошка може бути також встановлена на об’єктах названих ім’ям Почесного громадянина Полтавського району (вулиця, заклади освіти та культури). Рішення про встановлення пам’ятної меморіальної дошки приймається на сесії районної ради більшістю голосів від загального складу ради.

  4.9. Почесний громадянин Полтавського району користується правом брати участь в роботі органів місцевого самоврядування (сесіях, засіданнях комісій) з правом дорадчого голосу.


  5.     Видача дублікатів посвідчень та стрічок

  «Почесний громадянин Полтавського району».


  5.1. У разі втрати або псування стрічки «Почесний громадянин Полтавського району» чи посвідчення Почесного громадянина Полтавського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти їх втраті (псуванню).

  5.2. Дублікати стрічки «Почесний громадянин Полтавського району» чи посвідчення Почесного громадянина Полтавського району, видаються, відповідно до рішення районної ради за кошти районного бюджету.


  6.     Опис Положення про Книгу «Почесний громадянин Полтавського району», стрічку «Почесний громадянин Полтавського району» і посвідчення «Почесний громадянин Полтавського району»


  6.1 Книга Почесних громадян Полтавського району виготовляється з цупкого паперу розміром 40х27 см. На титульному аркуші книги зображується Герб України та напис «Книга Почесних громадян Полтавського району». Книга містить аркуші, на кожному з них розміщається кольорове фото почесного громадянина Полтавського району. Його коротка біографічна довідка, підстава та рішення про присвоєння звання. «Книга обліку почесних громадян району» знаходиться на зберіганні в загальному відділі виконавчого апарату районної ради.

  6.2 Посвідчення «Почесний громадянин Полтавського району» встановленого зразка виготовляється з цупкого ламінованого паперу формату А-4. На титульному листку посвідчення зображено Герб України і напис «Почесний громадянин Полтавського району». На розвороті лівої сторони напис «Почесний громадянин Полтавського району» – прізвище, ім’я та по-батькові власника посвідчення, номер і напис:

  Присвоєно рішенням _______ сесії Полтавської районної ради______

  скликання від ___________ 20__р.

  Голова районної ради______________

  Гербова печатка.

  6.3 Стрічка Почесного громадянина виготовляється з шовку на основі кольорів державного прапора України довжиною 250 см., шириною 20 см. з написом «Почесний громадянин Полтавського району». Стрічка носиться зліва направо поверх верхнього одягу.

  7. Заключні положення


  7.1. Присвоєння звання «Почесний громадянин Полтавського району» зобов’язує громадян, які удостоєні цього звання, бути прикладом для всіх жителів району і не допускати вчинків, що порочать честь району та його самого.

  7.2. Видатки на виконання даного положення здійснюються за рахунок коштів районного бюджету.


  Керуючий справами виконавчого

  апарату районної ради                                                                    

     С.М.Декань

  Дата создания: 07.04.2016 14:39:06
  Ким створено: (admin) Районна рада Полт. р-н

  Щоб залишити коментар авторизуйтесь.

  Повернутися до списку