• Версія для друку Більший шрифт Звичайний шрифт

  Про хід виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013 -2020 роки

  ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

  ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА РАДА

  П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

  Р І Ш Е Н Н Я

  24 листопада 2017 року                                                                   №

  Про хід виконання Комплексної

  програми соціального захисту осіб

  з обмеженими  фізичними можливостями

  на 2013 -2020 роки


            Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Носенко О.Б. «Про хід виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими  фізичними можливостями на 2013 -2020 роки», відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

            1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Носенко О.Б. «Про хід виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими  фізичними можливостями на 2013 -2020 роки » взяти до відома.

           

   

   

   

   

       Голова

  районної ради                                                                         М.М.Кононенко

   


     

   Інформація

  начальника  управління  соціального  захисту населення райдержадміністрації  Носенко О.Б.   «Про хід виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими  фізичними можливостями на 2013 -2020 роки»


  Рішенням 14 сесії Полтавської районної ради 6 скликання від 07 червня 2013 року затверджено Комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки.

  Розробником даної Програми являється управління соціального захисту населення райдержадміністрації, співрозробниками та виконавцями програми є відділ освіти, сектор містобудування та архітектури, відділ культури та туризму, відділ у справах сім»ї, молоді і спорту, служби у справах дітей райдержадміністрації, районний центр зайнятості, управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі, комунальний заклад «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги».

  Програма включає 6 розділів.

   

  1.Організаційно-правове забезпечення Програми.

   

  Для забезпечення належного наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації постійно проводиться робота щодо наповнення Централізованого банку даних. Станом на 01.10.2017 занесені дані на 210 інвалідів Полтавського району.

  Систематично проводиться оновлення даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Станом на 01.10.2017 в ЄДАРПі перебуває 19690 осіб.

  З метою соціально-правового захисту дітей, службою у справах дітей райдержадміністрації постійно проводяться обстеження сімей, де проживають діти з обмеженими можливостями.

  В поточному році Полтавський районний центр соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді працював із 19 сім»ями з проблемами інвалідності, яким надана соціальна підтримка.

  Полтавським районним центром зайнятості проводяться консультаційні заходи, пов»язані з працевлаштуванням інвалідів. Налагоджена співпраця з Полтавською центральною районною клінічною лікарнею по проведенню профдіагностичного обстеження інвалідів.

  Відділенням «соціальний офіс» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району надано безкоштовну консультативну допомогу з питань соціального захисту 40 особам з інвалідністю.

   

  2. Розвиток системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними  можливостями

   

  Центральною районною клінічною лікарнею продовжується формування Єдиного реєстру інвалідів та дітей-інвалідів. Постійно проводиться аналіз стану захворюваності, реабілітації та первинного виходу на інвалідність, в тому числі в працездатному віці.

  Станом на 01.10.2017 управлінням у відповідності з індивідуальними програмами реабілітації видано 177 направлень особам з інвалідністю на забезпечення технічними засобами реабілітації, 332 направлення на протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, засоби для особистого догляду та захисту.

  В поточному році надано реабілітаційних послуг Міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Полтава) 15 дітям з інвалідністю Полтавського району.

  Протягом 9 місяців 2017 року у базі даних Полтавського РЦЗ було зареєстровано 2031 вакансій, т.ч. 26 вакансій для інвалідів. За цей період на обліку  у службі зайнятості району перебувало 102 особи з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційно - консультаційні послуги, пов’язані з підбором та пошуком роботи. З них 16 особи були працевлаштовані з урахуванням рекомендацій МСЕК та індивідуальних програм реабілітації. 99 осіб отримали  профорієнтаційні  послуги.

  Полтавським районним центром зайнятості проведено 20 семінарів «Як розпочати свій бізнес» та 9семінарів «Від бізнес - ідеї до власної справи» в яких брали участь інваліди.

  З метою інформування про право інвалідів на трудову діяльність, про можливості проходження ними професійного навчання у профінформаційному секторі районного центру зайнятості створено інформаційний куточок «Служба зайнятості – особам з інвалідністю».

   

  3. Соціально-побутове забезпечення та надання грошової допомоги особам з інвалідністю

   

  Постійно проводиться моніторинг заходів з облаштування необхідними засобами для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будівель. Складено реєстр об’єктів соціального та громадського призначення, які підлягають пристосуванню для потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями по Полтавському району, проводиться моніторинг цих об’єктів. Відповідно до реєстру відповідальність за обладнання будівель пандусами покладена на структурний підрозділ, на балансі якого вона числиться. Зміни до реєстру вносяться після розгляду на засіданнях районного Комітету забезпечення доступності звітів структурних підрозділів щодо проведеної роботи.

  За рахунок районного бюджету в 2017 році передбачено додаткові виплати, пільги, компенсації малозабезпеченим особам з інвалідністю:

  - - одноразова матеральна допомога на суму 415 тис. грн.;

  - - пільги інвалідам по зору на суму 270 тис. грн.;

  - - компенсаційні виплати особам, які  надають соціальні послуги 365 тис.грн.

  Центральною районною клінічною лікарнею щомісячно проводиться забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи рецептами на безкоштовне придбання ліків. З обласного  бюджету в 2017 році виділено 60,6 тис. грн., з районного бюджету 70,0 тис.грн.

   

  4. Розвиток системи надання соціальних пільг

   

  За 9 місяців 2017 року послугою автотранспортного перевезення «Соціальне таксі» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району скористалось 71 особа надано 131 послугу з них 13 інвалідів отримали 34 послуги.

  Пунктом прокату технічних та інших засобів реабілітації скористалося 118 осіб, з них 29 інвалідів.

   

  5. Інформаційне забезпечення Програми

   

  Управлінням соціального захисту населення проводиться широка інформаційно – роз»яснювальна робота серед населення з питань соціального захисту. А саме: розміщення статей в газеті «Вісті», здійснюються виїзні прийоми громадян за місцем проживання. Спеціалісти ЦРКЛ проводять виїзні прийомі громадян, в тому числі за місцем проживання осіб з інвалідністю для надання консультативно-роз»яснювальної допомоги з медичних питань.

  Полтавським районним центром зайнятості разом з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації було проведено 1 інформаційний семінар на тему : «Семінар  для окремих категорій громадян, в т.ч. за участі інвалідів» в якому прийняло участь 15 осіб з інвалідінстю.

   

  6. Робота з демобілізованими військовослужбовцями та учасниками антитерористичної операції

   

  Пріоритетним напрямком в минулому році стало забезпечення соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей. Запроваджено соціальне супроводження сімей загиблих учасників АТО. Затверджена «Районна комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, учасникам-добровольцям антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, членів сімей полонених, воїнів – інтернаціоналістів та  зниклих безвісті учасників антитерористичної операції на 2017 – 2020 роки». Для забезпечення фінансової підтримки зазначеним категоріям громадян Програмою передбачено на 2017 рік 486,3 тис.гривень.

  З метою організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей ( дружини, (чоловіка), неповнолітніх дітей) було закуплено путівок і фактично оздоровлено у санаторно-курортних закладах 14 демобілізованих учасників АТО та 11 членів їх сімей.

  За рахунок коштів з районного бюджету на відпочинок демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей використано коштів – 82303,00 грн.

  З обласного бюджету на проведення санаторно-курортного лікування членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції було виділено кошти в сумі 70000 грн. Всього використано коштів – 12330,00 грн., залишок коштів на 01.10.2017 складав 57670,00 грн. Станом на 01.10.2017 року 1 родина загиблого учасника АТО (  2особи) пройшла санаторно-курортне лікування, 1 родина виявила бажання пройти санаторно-курортне лікування.

  За рахунок коштів державного бюджету в 2017 році 4 учасника антитерористичної операції пройшли професійне навчання за спеціальністю «Водій автотранспортних засобів категорії «Д» - 2 особи, «Водій автотранспортних засобів категорії «СЕ» - 2 особи.

  Всі громадяни з числа учасників антитерористичної операції (67 осіб), які звернулися до Полтавського районного центру зайнятості отримали повну та вичерпну інформацію стосовно послуг, які пропонує Державна служба зайнятості, надано роз’яснення законодавства про зайнятість.

  За звітний період 12 громадян з числа учасників антитерористичної операції були працевлаштовані.

  Протягом 9 місяців 2017 року Полтавським районним центром зайнятості направлено 34 особи з числа учасників антитерористичної операції на громадські роботи.

  Протягом звітного періоду 5 безробітних з числа учасників антитерористичної операції пройшли професійне навчання під замовлення роботодавців.

  Виконання Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими  фізичними можливостями на 2013 - 2020 роки розглядалося на щотижневих нарадах голови районної державної адміністрації, колегіях районної державної адміністрації.

   

   

  Начальник управління                                                                  О.Б.Носенко

   

   

   

  24.10.2017

  Щоб залишити коментар авторизуйтесь.

  Повернутися до списку