Спеціальна перевірка відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців
Читати даліПро здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів
Читати даліРЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПУТАТІВ ПОЛТАВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Читати даліШановні депутати!
Звертаємо Вашу увагу, що Законом України «Про запобігання корупції» (стаття 3, 45), Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 за № 2 (зі змінами) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що депутати місцевих рад повинні подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За звітний 2017 рік, така декларація повинна бути подана в термін з 01 січня до 01 квітня 2018 року, шляхом заповнення форми Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
За додатковою інформацією звертатись за телефоном: 56-44-00 – керуючий справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради.
Додатково зазначаємо, що розділ VIII зазначеної декларації містить відомості щодо корпоративних прав.
Статтею 36 Закону України «Про запобігання корупції» покладені зобов’язання депутатів місцевих рад передавати в управління іншій особі належні їм корпоративні права.
Отже, у разі наявності у Вас корпоративних прав, їх необхідно передати в порядку, визначеному Законом.
Стосовно додаткових заходів фінансового контролю
депутатів місцевих рад
Статтею 52 Закону України «Про запобігання корупції» визначені додаткові заходи здійснення фінансового контролю, що покладають на депутатів місцевих рад обов’язок у десятиденний строк письмово повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції, у встановленому ним порядку, про:
1) відкриття депутатом або членом його сім’ї валютного рахунку в установі банку-нерезидента, із зазначенням номера рахунку і місцезнаходження банку-нерезидента;
2) суттєвої зміни у майновому стані депутата, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
* прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, станом на 1 січня 2018 року становить 1762 грн. (50*1762=88100)
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутатам районної ради необхідно до 01 квітня 2020 року подати електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного державного реєстру декларацій.
Декларація заповнюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (із змінами та доповненнями) :
Окрім зазначеного переліку суб’єктів, електронну декларацію подають особи, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, до яких відносяться посадові особи юридичних осіб публічного права- працівники юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Відповідальність за порушення антикорупційного законодавства
За порушення антикорупційного законодавства передбачено адміністративну відповідальність.
Так, згідно ст.172-6 «Порушення вимог фінансового контролю» Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу
Читати даліЩодо тих депутатів, які ЗАВЕРШУЮТЬ свою каденцію:
Згідно з вимогами частини 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції” особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а” і “в” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Читати даліПодання щорічної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за звітний 2020 рік
Звертаємо увагу, що депутати місцевих рад зобов’язані подавати декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація).
За звітний 2020 рік, така декларація повинна бути подана в термін з 01 січня до 31 березня 2021 року, шляхом заповнення форми Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр) на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Підстава: ст. ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Читати далі‹ | › | |||||
Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Вс |