Музеї


Знаходиться в с. Ковалівка на території колишньої колонії, яка описана у творі “Педагогічна поема”. Експозиція розміщується в двох будівлях, які зберіглися ще з часів існування колонії та мають статус пам’яток архітектури місцевого значення.

http://musej-makarenka.at.ua

Читати далі

Інтерактивний музей історії олії розташований у селі Мачухи Полтавського району. Перший в Україні інтерактивний музей олії створили 2014-го. Тут можна дізнатися про те, як виготовляли олію 100 років тому, та навіть самому на кілька хвилин стати олійником і долучитися до її приготування.

Музей цікавий тим, що в ньому зібрані унікальні раритетні експонати. Проте списане у 1990-х роках обладнання трохи не потрапило на брухт. Однак мачухівській родині Білокінь, чотири покоління якої ласувало олією місцевого виробництва, вдалося зберегти унікальну техніку олійниці. Відреставрованій агрономічній техніці більше 100 років. Обладнання з виробництва олії виготовили англійці – брати Роберт і Томас Ельворті 1877 року на заводі сільгоспмашин, який заснували в Єлисаветграді. Підприємство братів було одним із найбільших у галузі виробництва агрономічної технікиі.

Уже незабаром у музеї планують запустити виробництво не лише соняшникової олії, а й з іншого насіння – коноплі, льону.Розташований у селі Мачухи Полтавського району.

Читати далі