СубсидіяПостановою Кабінету Міністрів України №247 «Про особливості надання житлових субсидій» внесено суттєві зміни щодо застосування деяких норм при наданні житлових субсидій населенню.

Так, збільшено на 50 відсотків на період карантину соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію.

Тобто, якщо соціальні норми на місяць, у межах яких надається субсидія:
- для користування послугами з електропостачання - 70 кВт•г на сім"ю (домогосподарство) з 1 особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім"ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт•г, на період дії карантину така норма буде становити відповідно 105 кВт•г на 1 особу та додатково 45 кВт•г на кожного іншого члена сім"ї (домогосподарства), але не більш як 285 кВт•г;
- для користування послугами з централізованого водопостачання – 2 куб.м на 1 особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води – 3,6 куб.м), на період дії карантину – відповідно 3 куб.м та 5,4 куб.м;
- для користування послугами з постачання гарячої води - 1,6 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 2,4 куб.м;
- для користування послугами з централізованого водовідведення - 3,6 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 5,4 куб.м;
- для користування послугами з газопостачання:
за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 4,95 куб.м;
за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 8,1 куб.м;
за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 15,75 куб.м.

На період карантину розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів проводиться незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Відповідно до вказаних змін органами соціального захисту населення буде проведена робота по перерахунку розмірів житлових субсидій з урахуванням збільшених соціальних нормативів по кожній справі одержувача житлової субсидії.

Перерахунок буде проведено у квітні поточного року за два місяці (березень та квітень).

Весь об"єм роботи буде проведено без залучення одержувачів субсидій безпосередньо управліннями соціального захисту населення.

Одночасно повідомляємо, що на період карантину припинення надання житлових субсидії не буде, крім обставин, що унеможливлюють надання субсидії, зокрема, у разі зміни місця проживання одержувача або у разі смерті одинокої особи.

Також постановою передбачено окремий механізм надання житлових субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників) і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.

Для таких громадян субсидію буде призначено на підставі заяв про призначення житлової субсидії та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без врахування отриманої заробітної плати.

При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

Читати далі

У зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ і електроенергію Урядом 28 лютого 2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 106 „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”, якою з 01 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення житлових субсидій.

Постановою передбачено наступне.

Для призначення субсидії необхідно подати лише два документи – заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, форма яких спрощена. Не подаються довідки про доходи зареєстрованих осіб, відповідна інформація зазначається у Декларації.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.

До управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно подати лише два документи:

— заяву про призначення житлової субсидії;

— декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Зазначені документи можуть бути надіслані поштою.

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів, без необхідності надання Заяви і Декларації.

У разі виникнення питань стосовно умов призначення субсидії можна отримати консультацію за адресою:36011, м.Полтава, вул.Короленка, тел. (05322) 2-25-06

Детальніша інформація

Бланк Декларації з інструкцією

Бланк Заяви про призначення субсидії з інструкцією

Читати далі
Сторінка 1 из 1

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Полтавський
район

відеофільм


Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси