Музей рушникадиректор районного музею Рушника імені Надії Юхимівни Бокоч
Читати далі

Одного разу, проходячи повз звалище Надія Юхимівна Бокоч помітила, що серед господарського непотребу на забрудненому полотні цвіли різнобарвні квіти, тобто лежав шматочок вишитого українського рушника. У неї просто запекло у грудях від побаченого, а в голові не вкладалося, як можна так безжалісно нищити українські обереги. І вона подумала: чому б не створити музей українського рушника, адже вдома є скільки чудових вишитих робіт.

На той час (у 2001 році) Надія Юхимівна працювала секретарем Степненської сільської ради, куди вона і принесла перші роботи. Односельчани відгукнулися на цю гарну ідею і почали приносити вишиті рушнички, одяг, стародавній посуд. А ще Надія Юхимівна багато подорожувала і збирала рушники по всій Україні.

З часом музей переїхав до контори ДПДГ «Степне», де було виділено більше приміщення. Пізніше музей переїхав у приміщення Степненського будинку культури і у 2009 році набув статусу Полтавського районного музею Рушника.

На жаль, Надія Юхимівна не довго цвіла яскравим маком у цьому житті, пішла із нього на завжди, але залишила про себе пам"ять – музей Рушника. І у 2015 році на сесії Полтавської районної ради було прийнято рішення про присвоєння музею імені його засновниці. І, можливо, цим ми хоч на часточку виразимо вдячність Надії Юхимівні за величезну справу, яку вона зробила для нас і для майбутнього покоління.

Ми віримо, що музей Рушника житиме довго і приноситиме радість людям. Свідченням цього є кількість відвідувачів, яка з кожним роком зростає, колекція рушників, яка постійно поповнюється, і зараз налічує близько 600 експонатів.

Тож завітайте до нашого музею і пориньте в казкову атмосферу українського рушника.

Наша адреса:

38744

вул. Жовтнева 17

с. Степне

Полтавський район

Полтавська область

тел. +38 (099) 771-33-82

Читати далі
Сторінка 1 из 1

Календар подій

ПнВтСрЧтПтСбВс

Полтавський
район

відеофільм


Фотогалерея


Відеоканал


Актуальні
конкурси